Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν
Quote: "Μάχη των 6 Στρατών" 
Όταν το διάβασα κι εγώ, παραξενεύτηκα, μου θύμισε κάτι αντίστοιχο απ' το "Χόμπτ", κι αναρωτήθηκα.
Οι εικασίες μου ήταν οι ίδιες μ' αυτές του atropos  και μ' αυτή τη σειρά. Επειδή η σειρά πήρε περιεργη τροπή σε
σχέση με τα βιβλία, σηκώνω τα χέρια  και περιμένω πλέον το αναπάντεχο.
Αν δεν είχα διαβάσει τα βιβλία  θα έλεγα πάλι τα ίδια,  βέβαια και απ' τις πρώτες μου σκέψεις , πριν δω κάποιες φωτο, ήταν
και μια μεγάλη μάχη με τους "Άλλους"  - αλλά αυτή ήταν η μια στρατιά και έμεναν άλλες πέντε,  αλλά ποιοι ΄μπορούσαν να ήταν
οι άλλες πέντε που ενώθηκαν μεταξύ τους για να αντιμετωπίσουν τους Άλλους;  Αυτές οι απορίες ήταν στιγμιαίες.
Και συνεχίζω το "αν δεν είχα διαβάσει τα βιβλία", θα ήθελα ο Τζέιμι  να τα είχε "σπάσει" με τους Μπολτον  και να επαναφέρει
στο Βορά  ό,τι από "Σταρκ" ή πιο κοντινό υπάρχει (Ρίκον,  αν παρουσιαστεί  ή η παρούσα Σάνσα),  με σκοπό την αυτοκάθαρση και δικαιοσύνη
στο Βασίλειο  (φυσικά στο KL θα υπάρχει πλέον ηρεμία).  (τώρα αυτά μπορεί να παρθούνε ως φανφίξιον ,  αλλά εγώ είπα τι θα ήθελα να συμβεί
αν δεν είχα διαβάσει τα βιβλία -οπότε δεν γίνεται-  και τι "έκπληξη"  μπορούν να μας ετοιμάζουν )
- Ένα πιο νορμάλ σενάριο  είναι  να ξεσηκωθούν επιτέλους οι βόρειες φυλές , δηλ. επαναστατήσουν εναντίον των Μπόλτον,  χωρίς κάποιον αρχηγό Σταρκ,  στην πορεία μπορεί  και βλέποντας και κάνοντας. Δηλ. σε πρώτη φάση  η αποτίναξη του ζυγού των Μπόλτον  κι ο διωγμός τους  και σε β' φάση "βλέπουμε  ποιος θα γίνει αρχηγός ή κάτι άλλο" .
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - by SANDOR CLEGANE - 22-10-2015, 12:19 PM
: - by nirne - 08-01-2016, 11:50 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 12 Guest(s)