Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν
Ευχαριστούμε πολύ για τα Videos  (clap) , ανατρίχιασα με τον Ghost. Αν και με έκανε να φοβηθώ για την τύχη του, το τσεκούρι που είδα καθόλου δεν μου άρεσε.


Οι παραγωγοί πάντως κάνουν υπέροχη δουλειά να μας εξάπτουν την φαντασία.


Ένα μυστήριο καλύπτει πάντως το πτώμα του Τζον και την σπουδαιότητα του, εναλλακτικά πέρα από το σενάριο που απλώς θέλουν να κάψουν το σώμα, σκεφτόμουν πως μπορεί να παίζει και το σενάριο να υπάρχει συνωμοσία ανάμεσα στους άντρες της Φρουράς  (ο θεός να τους κάνει άντρες, τόσοι εναντίον ενός, πισώπλατη προδότες!!)  και του Bolton και να θέλουν το σώμα του για αποδεικτικό στοιχείο, γεγονός που ίσως ο Davos να κατάλαβε τι παίχτηκε και δεν τους αφήνει να κάνουν την παράδοση.

Μ'αρέσει η χρησιμότητα του Stannis εδώ, που αν δεν είχε οδηγηθεί στο Castle Black, δεν θα είχαμε τον προστάτη Davos. Και η αλήθεια είναι πως δεν του το είχα, έχω αρχίσει να τον συμπαθώ τρελά, πιθανόν η απουσία του Stannis, να μας δώσει έναν άλλον πιο μάχιμο, πιο σοφό και πιο ανεξάρτητο Davos υπέρ του δικαίου.

[font=verdana]Τέλος αν ο Κιτ δεν επιστρέφει για αυτόν τον κύκλο (που δεν νομίζω αλλά λέμε) πολύ πιθανόν να τον ξαναδούμε στον επόμενο με την επιστροφή των δράκων στο westeros (αναφορικά με τα ονόματα για αυτό το season). Πάντα έχω μία ελπίδα πως ίσως όπως στην Dany δεν είναι η απλή φωτιά αλλά η δρακοφωτιά που σχετίζεται με το δικό τους legacy και τους προσφέρει το ξύπνημα του Δράκου.


[font=verdana]Είναι μια φρούδα ελπίδα που απλά βασίζεται στην επιθυμία μου να δω κάτι πιο epic από τις νεκραναστάσεις της Μελισσάντρε.


edit:διορθώθηκε ο κώδικας - mod


Reply


Messages In This Thread
: - by nirne - 08-01-2016, 11:50 AM
Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - by summer - 09-04-2016, 12:28 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 6 Guest(s)