Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν
(03-05-2016, 07:41 AM)Σιέρα link Wrote: Οκ, το ξέρω πως είναι η λιγότερο δημοφιλής θεωρία και παίζει να είμαι η μόνη στο φόρουμ που θεωρεί ότι είναι πιθανή, αλλά ίσως, στο 3ο επεισόδιο ο Βάρυς να πει στον Τύριον ότι μπαμπάς του είναι ο Αίρυς Ταργκάρυεν.


Είδαμε στο 2ο ότι ο Τύριον κατάφερε να πλησιάσει τους δράκους χωρίς να τον πειράξουν, δέχονται την παρουσία του και σχεδόν υποτάσσονται.


Η σύνοψη του 3ου επεισοδίου λέει ότι ο Βάρυς βρίσκει μια απάντηση.
Ίσως βρει ποιός κρύβεται πίσω από τους Γιούς της Άρπυιας.
Ίσως πάλι βρει μια απάντηση για τον λόγο για τον οποίο οι δράκοι αποδέχτηκαν τόσο εύκολα την παρουσία του Τύριον και του αποκαλύψει ότι ίσως να είναι γιός του Παράφρονα Βασιλιά...


Στο σύμπαν του GRRM τίποτα δεν είναι απίθανο. Για να το θέσω καλύτερα, όλα είναι λιγότερο ή περισσότερο πιθανά. Είναι γεγονός ότι μέχρι τώρα ενώ υπάρχουν ενδείξεις για αυτήν την θεωρία, εγώ δεν είχα πεισθεί. Αυτό όμως μπροστά στο οποίο δεν μπορώ να κλείσω τα μάτια μου είναι ότι μόνον έτσι είναι δυνατή μία επιστροφή του Tyrion στον Westeros όπου θυμίζω ότι έχει καταδικαστεί για βασιλοκτονία και πατροκτονία. Αν είναι στην πραγματικότητα Targaryen, τίποτα από όλα αυτά δεν ισχύει.


Στο σύμπαν βέβαια των D & D, anything goes. Το topic της γκρίνιας θα γνωρίσει στιγμές δόξας  ]Smile
Reply


Messages In This Thread
: - by nirne - 08-01-2016, 11:50 AM
Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - by Dragonlord - 03-05-2016, 08:32 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 15 Guest(s)