Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν
Καταπληκτικό βίντεο! Κι ο σύνδεσμος επίσης  που με τη μετακίνηση δεξιά-αριστερά του κέρσορα μπορείς να δεις το "πριν και μετά" .
Και όλα τα εφέ καταπληκτικά επίσης και δεν μπορείς να ξεχωρίσεις με το μάτι τι είναι αληθινό και τι εικονικό. Για πχ  δείτε την πρώτη εικόνα και πείτε ποια  είναι και ποια δεν είναι  ή πού είναι οι πραγματικοί  (βάζω τις εικόνες σε sp, γιατί είναι μεγάλες) :

 
Show Content

και η κανονική : 
Show Content

- Διάφορες σκέψεις :  Αν ο Μάρτιν ...  έγραφε μια ή δυο δεκαετίες  το-τα βιβλία  πριν . 
Τότε α)  Δε θα μπορούσε να παιχτεί το "έργο"  του  ή μόνο σε κινούμενα σχέδια  ,  παρόμοια με Lord of the Rings  το οποίο ήταν καταπληκτικό  με κινήσεις κινουμένων σχεδίων σχεδόν πραγματικές  όπως και μίξη  με καρτουνοποιημένων  πραγματικών μορφών
Show Content
β)  Ίσως να παιζόταν , λόγω του τεράστιου όγκου,  μόνο μερικές και βασικές ιστορίες    με βάση τα οπτικά εφέ  και τα μηχανικά της εποχής  πχ μια εξαιρετική κι αγαπημένη μου ταινία το  Labyrinth
Show Content
  με εκπληκτικά  εφέ!!
γ)  Επειδή δε θα μπορούσε να παιχτεί  συν ότι είναι  σειρά,  θα παιζόταν στη σημερινή ,  πάνω κάτω,  εποχή.
Εδώ τώρα  τι "παίζει" :  Λογικά θα είχε τελειώσει το Έργο του,  άρα όλοι (όσοι το είχαν διαβάσει  κι οι υπόλοιποι  θα μάθαιναν)  θα ήξεραν το τέλος.  Προφανώς η αγωνία, το άγχος,  το τρολάρισμα,  οι "παράδρομοι"  της HBO  δε θα υπήρχαν  ή αν υπήρχαν  θα ήταν μόνο  για συντόμευση χρόνου ,  αλλιώς  πιο αυστηρή κριτική ... 
Τελικά    τι θα προτιμούσαμε;;    να  ήταν ήδη γραμμένο  ή όπως τώρα  που δεν ξέρουμε  (αν θα το καταφέρει - φτου, φτου - να το τελειώσει ) ;;
- Εδώ μου ήρθε μια ερώτηση  για το Μάρτιν,  θα ψάξω στο αντίστοιχο τόπικ.

Τροπ/ση :  Τώρα που ξανακοίταξα τις  δυο εικόνες,  μου φάνηκαν ότι είναι διαφορετικές. Πήγα να δω τι πήγε στραβά.  Τελικά είναι ακριβώς η ίδια  με το "πριν  & μετά " !!
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
: - by nirne - 08-01-2016, 11:50 AM
Απ: Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν - by SANDOR CLEGANE - 12-08-2016, 08:29 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 15 Guest(s)