Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Φήμες/Ειδήσεις/Εικασίες για το 6ο βιβλίο
#33
Μια και το 'φερε η κουβέντα για τα εξώφυλλα, κι επειδή δεν ξέρω αν θα κάνουμε ξεχωριστή συζήτηση γι' αυτά, θα ΄θελα να ρωτήσω τη δική σας γνώμη
για δυο εξώφυλλα.
Στο 3β , δηλ. "Ματωμένο χρυσάφι" , έχω σπάσει το κεφάλι μου να βρω ποιους απεικονίζει. Ένα ζευγάρι με χρυσό  (εδώ θέλω τη βοήθεια των γυναικών) γύρω απ' το κεφάλι .  Α) Έντμιουρ Τάλυ με τη γυναίκα του ; (αν ο ζωγράφος είναι ίδιος  στο προηγούμενο ήταν στάνταρ ο Έντμιουρ, αλλά διαφορετικός)
Β) Τζόφρυ και Σάνσα ή Μάργκαρετ  , αποκλείω λόγω του Στέματος  και Γ)  Ρομπ Σταρκ κι η γυναίκα του    Και καταλήγω στο Γ)
Στο 4 Βορά Ορνίων,  πολλοί λένε Τζέιμι , ίσως στα Ρίβερλαντς (κι εγώ),  αλλά το δεξί του χέρι είναι ακέραιο  (κι επειδή ΄έχει κοντά μαλλιά  λέτε γι' αυτο να τα 'κοψε ο Τζέιμι στη σειρά; ),  άρα ως βασιλικός φρουρός  μένει ο Άρυς Όουκχαρτ  (αλλά ένας μη πρωταγωνιστής να φιγουράρει στο εξώφυλλο; )

Και μια έξτρα ερώτηση:  Πώς περιμένετε το εξώφυλλο του επερχόμενου βιβλίου (εγώ ακόμη δεν το 'χω ψάξει - σκεφτεί - φανταστεί )
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: Φήμες/Ειδήσεις/Εικασίες για το 6ο βιβλίο - by SANDOR CLEGANE - 12-09-2015, 02:57 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)