Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ηθοποιοί του GOT σε άλλες σειρές/ταινίες
#12
Το New Amsterdam δεν ήταν ότι και καλά θα έμενε αθάνατος μέχρι να ξαναερωτευτεί? Κρίμα που δεν είχε απήχηση η σειρά, αλλά δεν πειράζει, μάλλον η προβολή του έκανε καλό και πήρε τον ρόλο του Τζέιμυ.


Το Pillars of the Earth είχε προβληθεί στην κρατική νομίζω και είχα δει κάποια επεισόδια, δεν νομίζω ότι πέτυχα την Λάισα.


Και ασφαλώς, ο Μαξ φον Σίντοφ που στον 6ο κύκλο θα είναι ο Μπλάντρέηβεν, είχε παίξει σε πολλές καλές ταινίες με χαρακτηριστική την συμμετοχή του στην 7η Σφραγίδα. Αν και γενικά δεν μου αρέσει ο Μπεργκμαν, η συγκεκριμένη ταινία είναι καλή. Ένας ιππότης και ο ακόλουθος του επιστρέφουν στην Σουηδία από τις Σταυροφορίες, όπου υπάρχει επιδημία πανούκλας. Συναντάνε τον θάνατο και ο ιππότης του προτείνει να παίξουν σκάκι, ελπίζοντας ότι θα κερδίσει και δεν θα πεθάνει. Ο ιππότης είναι ο μόνος που βλέπει τον θάνατο και οι άλλοι νομίζουν ότι παίζει μόνος του. Είναι έντονα αλληγορικό έργο, όμως έχει αρκετό ενδιαφέρον και κατά την γνώμη μου αξίζει να το δει κανείς.
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Ηθοποιοί του GOT σε άλλες σειρές/ταινίες - by Σιέρα - 09-08-2015, 09:00 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)