Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
01) Κεφάλαια 01 - 07 [24/08/15 - 31/08/15] - [1ο βιβλίο]
#12
(24-08-2015, 07:04 PM)Lady Stark link Wrote: Μπραν |

Κάτι που μου έκανε εντύπωση... Πώς βρέθηκε ο ανταρόλυκος στον Βορρά και πόσο καιρό μπορεί να βρισκόταν εκεί; Πέρασε το τείχος ( ; ) ενώ ήταν έγκυος ή έμεινε έγκυος στον Βορρά; Εάν ισχύει το δεύτερο, τότε υπάρχει και άλλος ανταρόλυκος ( ; ).
(Απόσπασμα: σελ.32-33)

Όντως κάτι πολύ περίεργο και δύσκολο να εξηγηθεί πια, αλλα παραμένει μυστήριο. Δεν ξέρω μήπως υπάρχει κάποιο πιο απομονωμένο μέρος στο Βορρά που μπορεί να ζούσε (κάτω απτο τείχος) έως ότου βγήκε για να βρει το θάνατο του απτο Ελάφι (αντίστοιχα με τους Stark που ζούσαν ειρηνικά μέχρι που ήρθε το Ελάφι στα εδάφη τους).

Απο το κεφάλαιο του Μπράν εγώ κράτησα αυτο:
Quote:Bran thought it curious that this pup alone would have opened his eyes while the others were still blind.
Ο Μπραν παρατηρεί ότι το μονο κουτάβι που είχε ανοιχτά τα μάτια του απο την αρχή ήταν αυτο του Τζον. Ίσως επειδή ο Τζον ήταν ο πιο προσγειωμένος απο τα παιδιά του Νεντ και καταλάβαινε το πως λειτουργεί ο κόσμος πριν τους υπόλοιπους ( ; ).
Reply


Messages In This Thread
Απ: 01) Κεφάλαια 01 - 07 [24/08/15 - 30/08/15] - [1ο βιβλίο] - by atropos - 25-08-2015, 05:57 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)