Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ανακοίνωση του Μάρτιν για το Έκτο Βιβλίο
#8
Εχω περασει με άλλο fandom τη φάση "τηλεόραση ή βιβλίο". Τοτε για ενα μεγαλο χρονικό διάστημα, πιστευα οτι η τηλεοπτικη βερζιον ήτανε η canon, μεχρι που καταλαβα την αληθεια. Το βιβλιο ητανε η βάση, η σειρά απλά διασκευασε, άλλοτε προς το καλυτερο, άλλοτε προς το χειρότερο. Αλλού λατρεψα το βιβλιο, αλλού θεωρησα οτι οι αλλαγες τις σειρας ητανε πιο κοντα τελικά στη λογική και τα γούστα μου. 


Τι θελω να πω...


Σε αυτη τη φαση που ειμαστε στο ASoIaF & το GoT, θα ακολουθησουν αναποφευκτα σποιλερ, συγκρισεις, κακες αλλαγες, καλες αλλαγες. Σιγουρα το canon ειναι τα βιβλια, ο λογος του Μαρτιν. Αλλά μεχρι να παρουμε εστω το επομενο βιβλιο, δεν ειναι κακό να δουμε και μια άλλη βερζιον, αυτη των D$D. Μια Alternate Reality ας πούμε.


(cool)


Χεχεχε.... Σαν τις συνταγες του Lidl... Θελετε συνταγη Σκαρμουτσου ή Λαζαρου; Χοιρινο με πατατες και μανιταρια πορτσινι, ή χοιρινο με πατατες και μανιταρια πορτο μπελο;  (rofl)  Αν και... κατι μου λεει οτι οι σεφ D$D θα σερβιρουνε τελικα φαγητο φαστ φουντ, ενω ο σεφ Μαρτιν θα παρει αστερι Μισελεν....
Promise me, Ned...
Reply


Messages In This Thread
Απ: Ανακοίνωση του Μάρτιν για το Έκτο Βιβλίο - by arwyn - 03-01-2016, 09:56 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)