Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς)
#80
(29-04-2016, 11:38 PM)nirne link Wrote: [quote author=ksoudis link=topic=10661.msg19637#msg19637 date=1461972369]
Νομιζω οτι ωρες ,ωρες ασκουμε λιγο λιγο υπερβολικη κριτικη στην σειρα ισως λογο της αναποφευκτης συγκρησης με τα βιβλια. διαβαζα πολλοι που παραπονιοντουσαν για τους διαλογους των ντοθρακι μπροστα στην ντανυ, η σειρα προφανως θελει  να υπενθυμησει/δειξει οτι οι ντοθρακι ειναι βαρβαροι, τι επρεπε να συζητουσαν δηλαδη? να απαγγελναν αμλετ ενω στον φοντο να  παιζαν ξυλο ο darth vader με τα autobots?

Να πω την αλήθεια κι εγώ βρίσκω "υπερβολικά" υπερβολικό το να παρουσιάζεται ως καλό ένα επεισόδιο - και μια σειρά πλέον - που είναι φανερά τόσο κακό και προχειρογραμμένο.  :o

Καλό Πάσχα, Ksoudis!  (party)

Και ελπίζω τα οφ τόπικ να τελειώνουν πραγματικά εδώ. Υπάρχουν κι άλλα θρεντ για θετική κριτική της σειράς και μπορεί να ανοίξει κανείς και νέο όπου μπορεί να μην υπάρχει τίποτα άλλο παρά μόνο έπαινος και διθύραμβοι για τη σειρά.
[/quote]

Εγώ αυτό που θέλω να πω ειναι ότι λαθοι στις λεπτομέρειες δεν με πειράζουν πολύ, εμένα με πειράζουν λαθοι στον βασικό κορμό ( πχ να αλλάξουν τους γονείς του τζον σνοου ή βάλουν τους umber να είναι είναι κακοί ενώ στα βιβλία είναι από τους πιο πιστούς συντρόφους των σταρκ ) απλά μου φαίνεται ότι μερικές φορές κάνουμε την τρίχα τριχιά.
Δεν νομίζω ότι βγήκαν εκτός τοπικ ούτε εκθειασα την σειρά
,είπα παραπάνω τι δεν μου αρέσει.
Επίσεις το στορυλαιν του ντορν είπα ότι είναι άθλιο και το υπόλοιπο κατά την γνώμη μου όχι, δεν μιλάμε για μαθηματικά ή νομούς της φυσικής για να είναι αυταποδικτο κάτι, την γνώμη λέμε όλοι.
Και τέλος μου αρέσει ναλεω την γνώμη μου και οι άλλοι να την σχολιάζουν και το αντίθετο γιατί έτσι είναι πιο διασκεδαστικό να γίνεται διάλογος ,δηλαδή αν πει κάποιος σε αυτό το τοπικ ότι δεν του αρέσει που μετά την πρώτη σεζόν ο τυριον δεν έχει ξανθά μαλλιά ( που δεν μου αρέσει ) και εγώ δεν έχω πρόβλημα σε ποιό τοπικ πρεπει να του απαντήσω για να κάνουμε διάλογο;
[\"Where do whores go?]
Reply


Messages In This Thread
Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - by ksoudis - 10-05-2016, 12:54 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)