Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς)
#99
Quote: NIrne :  " Πρώτη φορά δεν έχω καμιά διάθεση να γράψω κάτι για το επεισόδιο. " 
μες στο μυαλό μου και σκέψη είσαι ...
Σκεφτόμουν κάποια στιγμή  να έδινα στα σχόλια μόνο παρόν  με άδειο κείμενο!

Τώρα αυτή η γκρίνια θα μπορούσε να μπει στο αντίστοιχο τόπικ του 4ου επεισοδίου  αλλά είναι μάλλον "διαχρονική".
Όπως και σε άλλα έτσι και σε αυτό το επ/διο  οι μεταφορές  είναι ... τηλεμεταφορές,  και μάλιστα ασφαλείας .  Και στην σημερινή εποχή δεν είναι τόσο γρήγορες και ασφαλείς.  Οι  "κυνηγημένοι"  Σάνσα  απ' τη μια  και Θύον απ' την άλλη έφτασαν  σε χρόνο ρεκόρ  "ατσαλάκωτοι"  στους προορισμους τους ! Φυσικά ο Ράμσει  δεν ενδιαφέρθηκε να τους ξανακυνηγήσει ,  τσάμπα  έκανε τόσον καιρό προπόνηση με τα σκυλιά του ...  αλλά και ούτε που σκέφτηκε πού μπορεί να πάνε  για να τους στήσει ενέδρες ,
παρά μόνο την "άλλη" μέρα *    (βάζω εισαγωγικά  γιατί ενώ θα μπορούσε να πει κανείς  ότι οκ,  έχει περάσει ένα εύλογο διάστημα  - σε σχέση και με μας που παρακολουθούμε -  απ' την άλλη ακούς τον  νυχτερινό φρουρό να λέει  "Άρχοντα Διοικητή"  και να απαντάει  ο Σνόου  "δεν είμαι άρχοντας Διοιηκητής"  - άρα  αποκλείουμε το "εύλογο" διάστημα  που λέγαμε πριν  κι επανερχόμαστε στο τελευταίο διάστημα του πολύ των 1, 2 ημερών * ...    )    έχει φτάσει το σταλμένο γράμμα του ( του Ράμσει)  -  που σημαίνει  έχει μάθει,  έχει αποφασίσει,  έχει ενεργήσει  και το γράμμα  έχει "ταξιδέψει"  ...  (σε ένα άλλο θρεντ  αναφέραμε για τις αποστάσεις  στο Westeros  όπως και συγκεκριμένα  για το Βορρά  αλλά και το Τείχος.  Μήκος του Τείχους  περίπου η απόσταση  Αθήνα-Θεσ/νίκη,  ο δε Βορράς  ...  )  !!!
Σημειωτέον,  γι' αυτο λέω  "διαχρονική"  γκρίνια  έχουν κάνει  μπόλικα  οι σεναριογράφοι -σκηνοθέτες κλπ.

ΥΓ:  ξέχασα και Μικροδάχτυλο:  τα ίδια σχόλια  για  "χρονικό τερέν" 

ΥΓ2 : +  (άκυρον,  θα τα γράψω τελικά  στο αντίστοιχο  τόπικ )

A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - by SANDOR CLEGANE - 16-05-2016, 04:22 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)