Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς)
Για το 5ο επεισόδιο,  αφού έχουμε πλέον συνηθίσει σε μερικά περίεργα πχ τηλεμεταφορές  και δε μας προκαλούν εντύπωση  - καμιά φορά θα πρέπει κι εμείς να δείχνουμε κάποια ανεκτικότητα σε μερικά  ,  δεν έχω να σχολιάσω (πλέον με κάτι καινούριο) αρνητικό  πλην ένα σημείο  το οποίο θα το εκφράσω  ως παράπονο στους παραγωγγούς D&D  κι όχι με εκρήξεις θυμού.
Νομίζω   η "Σύγκληση Βασιλέων"  ήταν "τσάτρα-πάτρα" . Στα βιβλία (δυστυχώς,  θέλουμε-δε θέλουμε, θέλω-δε θέλω ,  θα υπάρχει αναφορά)  είναι ,  για μένα,  ένα απ' τα καλύτερα κεφάλαια  και το περάσαν  στο "άντε να τελειώνουμε" ...  ας ξεκινούσαν  λίγο-λίγο από πέρσι  ,  αντί να ...      Ο δε Έουρουν,  προσωπικά, με ξενέρωσε και θεωρώ ότι ήταν λάθος επιλογή του προσώπου  αλλά και τρόπου.  Επαναλαμβάνω στα βιβλία  ο Έουρον "μαγεύει"  (αν και δεν τον χωνεύω)  κι αυτή η μαγεία  δεν υπάρχει , αλλά κι όχι μόνο αυτό,  έχουμε  βλακωδώς ,  κατα τη γνώμη μου ή έτσι πως το είδα,  τους Σιδηρογέννητους  (περίμενα πολύ περισσότερους)  να επεφημούν και να βγάζουν  βασιλιά  με κριτήρια  ως δασκαλεμένοι απ' τους σκηνοθέτες!!
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - by SANDOR CLEGANE - 24-05-2016, 12:56 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)