Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς)
Αφού έγραψα μία θετική ανάλυση στο θρέντ του 7ου επεισοδίου, είδα 2-3 φορές καπάκι το 6ο και 7ο επεισόδιο και διάβασα τις θεωρίες για την Άρυα ήρθε η ώρα να γκρινιάξω και εγώ λιγάκι.

Αρχικά έχω συμβιβαστεί με το γεγονός ότι ένα καλό επεισόδιο θα το διαδέχεται ένα μέτριο (αν και το 7ο επεισόδιο δεν ήταν και τόσο μέτριο). Έχω μερικές αντιρήσεις με την Άρυα. Αρχικά ευτυχώς με άκουσαν που γκρίνιαζα και έβαλαν μάσκα στο "βρωμοκόριτσο" αλλά την συγκεκριμένη μάσκα? Μετά η Άρυα στο 6ο επεισόδιο πέφτει για ύπνο με κοτσιδάκια και ένα ωραίο φόρεμα και στο 7ο μας έρχεται αλλαγμένη με ρούχα και μαλλί (για την ποσότητα των χρημάτων ας υποθέσουμε ότι τα έκλεψε). Είδα εκείνο το ωραίο στιγμιότυπο (με την κοπέλα πλάτη και την Άρυα μούρη) και αναρωτιέμαι γκρινιάζοντας.... μας δίνουν τόσα στοιχεία ότι κάτι παίζει?

Όσο για την Γιάρα που γκρινιάζετε παραπάνω θέλω να αναφέρω την πιθανότητα η όλη σκηνή με την πόρνη μπορεί να ήταν φτιαγμένη για να εμψυχώσει τον αδερό της. Δηλαδή, "κοίτα και εγώ δεν έχω τίποτα ανάμεσα στα πόδια αλλά μια χαρά περνάω με τις κοπελιές".
“Your words will disappear. Your house will disappear. Your name will disappear. All memory of you will disappear.”  The revenge of Sansa Stark.

"The last thing you're ever going to see is a Stark smiling down at you as you die." "Winter came for House Frey". The revenge of Arya Stark.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - by jermn - 08-06-2016, 02:53 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)