Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς)
[member=3233]Αλυσάννη Ταργκάρυεν[/member] με την πτώση το κερί μπορεί να σβείσει (αν πέσει απο ψηλά) όχι τόσο γρήγορα αλλά γίνεται.


Εγώ ήμουν υπέρ της πιο λογικής θεωρίας για την Άρυα (ότι είχε κάνει κάτι για να σκηνοθετήσει τον τραυματισμό της) αλλά δεν έκαναν τίποτα ώστε να φανεί έστω λίγο πιστευτό. Το μαχαίρι δεν το λές και χαρτοκόπτι, τα χτυπήματα όλα στην κοιλιακή χώρα με την πιθανότητα τραυματισμού οργάνου να είναι γύρω στο 90% (μην πω για εσωτερική αιμοραγεία)... Αυτό που με ενοχλεί είναι η μη ύπαρξη σχεδίου. Και τώρα τι?


Για τον Τόμμεν δεν μπορώ να καταλάβω πως εμπειστεύεται τον Σπουργίτη παραπάνω απο την ίδια του την οικογένεια. Απλά μου άφησε την εντύπωση πως μόλις είδαν τα σπουργιτάκια τα δύσκολα με το Βουνό και ότι η Σέρσει θα τον χρησιμοποιήσει το άλλαξε σε κάτι πιο βολικό. Και ποίος λέει ότι η δίκη των 7 θα είναι δίκαια? Αν λαδώσουν οι Τυρέλ για παράδειγμα τους όχι και τόσο αγνούς ιερείς (θυμόμαστε τον προηγούμενο Σεπτ στο Kings Landing)? Λογικά το τελευταίο επεισόδιο θα μας ξεκαθαρίσει....


Edit:  Απλά μου φαίνεται ότι η σειρά θέλει να κρατήσει μερικούς κύριους πρωταγωνιστές που πουλάνε......
Και νεκρός να ήταν ο Τζόν στα βιβλία, θα τον επανέφεραν!!!
“Your words will disappear. Your house will disappear. Your name will disappear. All memory of you will disappear.”  The revenge of Sansa Stark.

"The last thing you're ever going to see is a Stark smiling down at you as you die." "Winter came for House Frey". The revenge of Arya Stark.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - by jermn - 13-06-2016, 06:37 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)