Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς)
Quote:[size=1em]Μόνο εμένα μου φάνηκε ότι η πολιορκία του Ριβεραν ήταν μια παρωδία; Αντιμετώπισαν τους Ταλλυ ως σφετεριστες, άσχετα εάν το κάστρο τους ανήκε δικαιωματικά. Επίσης βρήκα πολύ κουλό ότι ζητούν στρατιωτική βοήθεια, από έναν οίκο που βρίσκεται ήδη σε πόλεμο με κάποιον άλλο. [/size]Και κάτι άλλο, στο βορρά ετοιμάζονται για μάχη και το Κινγκ Λαντινγκ δεν έχει μάθει τίποτα;



Εμένα μου φάνηκε παρωδία λόγω της εξέλιξης με τον Έντμοντ. Φυσικά και οι Τάλυ καλώς διεκδίκησαν αυτό που τους άνηκε αλλά χάνοντας οι Φρέυ φώναξαν τους συμμάχους να καθαρίσουν δες Lannisters με τη γνωστή νοοτροπία Ι own the place.


Λογικά οι Λάνιστερ με τους Μπόλτον είναι πια εχθροί (νομίζω ο Μικροδάχτυλος δεν κάρφωσε στη Σέρσει το γάμο του Μπόλτον με τη ΣάνσαWink και ο πατέρας Μπόλτον Ρους έλεγε στο γιο του πως άλλο να αντιμετωπίζεις τον οργανωμένο στρατό των Λάνιστερ, άκα οι Μπόλτον έχουν μέτωπο και με τους Φρέυ (*θυμηθείτε τι έκανε ο Ράμσευ στο μικρότερο αδελφάκι του) και με τους Λάνιστερ.


Αλλά οι Λάνιστερ χώρια που είναι απασχολημένοι με τα δικά τους (φοβερή καθυστέρηση παίζει ο σπουργίτης) ίσως να προτιμήσουν να αφήσουν την διένεξη Σταρκ Vs Bolton να εξελιχθεί ώστε να αντιμετωπίσουν μετά τη μάχη τους και ένα κουρασμένο στρατό. Αντί να τα βάλουν δηλαδή με δύο αντιπάλους πρώτα Bolton για να πάρουν τον Βορρά και μετά να ξανασυγκρουστούν με Σταρκ που θα τον ξανα διεκδικήσουν θα αντιμετωπίσουν έναν στρατό.



Ούτως ή άλλως δηλαδή εκτός απροόπτου ο Jamie θα κληθεί να πάρει πίσω το Winterfell...και τον Βορρά που αποστάστησε είτε με Boltons είτε με Σταρκ, άρα και εφόσον δεν την γλυτώνει, μπορεί και η κίνηση του να αφήσει την Μπριεν να διαφύγει να ακούγεται λογική (για την ώρα) εφόσον και αυτό του εξασφάλιζε νίκη στο δικό του task και μπορούσε να γυρίσει πίσω στην αγαπημένη του Σέρσει και να της πει και τι παίζει στο Βορρά.


Ελπίζω εν τω μεταξύ, πριν προλάβουν οι Λάνιστερ να τα βάλουν πάλι με το Winterfell,  να τους την πέσουν οι Άλλοι γιατί κουράστηκα να βλέπω το ίδιο δράμα σε επανάληψη.




Reply


Messages In This Thread
Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - by summer - 14-06-2016, 11:31 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)