Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς)
[member=194]nirne[/member]  Μπορώ να πώ ότι τα είπες μια χαρά. Δυστυχώς ο ρόλος της Σάνσας με την αλλαγή που κάναν στην σειρά έχει καταστραφεί σε γενικές γραμμές.

Μπορώ να πώ ότι η πολύ συναναστροφή με τον Μικροδάχτυλο την έχει καταστρέψει. Ναι μπορώ να πώ ότι καλή η ιδέα μία κακοποιημένη γυναίκα να πέρνει το αίμα της πίσω και καλός ο σαδιστικός τρόπος με τον οποίο πέθανε ο Ράμσευ απο τα σκυλιά για όλα αυτά που έχει κάνει. Απλά με χαλάει ότι η Σάνσα συμπεριφέρεται έτσι στον μοναδικό εν ζωή συγγενή της. Εμένα μου μπαίνει και η ιδέα ότι ήθελε να πεθάνει ο Τζόν και να μείνει το Winterfell για την πάρτη της. Έτσι κι'αλλιώς ο μοναδικός που έχει κάθε νόμιμο δικαίωμα είναι ο Ρίκον (το οποίο έχει ξεγράψει απλά) και ο Μπράν τον οποίο δεν έχει ιδέα που βρίσκετε. Ο διαμοιρασμός στοιχείων της Lady Stoneheart στην Σάνσα φαίνεται να δημιουργεί μεγάλες αντιφάσεις (εμένα η συνομιλία με τον Ράμσευ στο τέλος μου φάνηκε ότι είχε μία προφορά διαφορετική απο Σάνσα που ομοίαζε στον τρόπο ομιλίας της μητέρας της).

Ναι σε μία δυναμική Σάνσα που μετά απο ότι έχει περάσει θέλει να εκδικηθεί και προσπαθεί να πάρει πίσω ότι της ανήκει δικαιωματικά απο την καταγωγή της (και γίνεται έτσι η 3η γυναίκα που διεκδικεί) αλλά όχι σε αυτό τον βιασμό του χαρακτήρα. και τώρα τι? Θα δούμε κανέναν γάμο Σάνσα-Μικροδάχτυλου και δολοφονία του μικρού Άρυν και ενώση Βορρά-Κοιλάδας? Θα γίνει χαμός και θα μιλάμε και για βιασμό του έργου του Μάρτιν.

Ελπίζω να μην γίνομαι κουραστικός αλλά σε κάθε θετικό της Σάνσας έχουμε ταυτόχρονα 2-3 αρνητικά!!!
“Your words will disappear. Your house will disappear. Your name will disappear. All memory of you will disappear.”  The revenge of Sansa Stark.

"The last thing you're ever going to see is a Stark smiling down at you as you die." "Winter came for House Frey". The revenge of Arya Stark.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - by jermn - 20-06-2016, 07:44 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)