Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς)
[member=2992]elefantas[/member] ,
μάλλον πήγες να σπάσεις τα ρεκόρ σήμερα  γιατί σκόπευα να σου βάλω κι άλλο + ,  αλλά το σύστημα δεν μου επέτρεψε  παρόλο που είναι άλλο θρεντ,  για :
Quote:  Εγω νομιζω οτι μισουν τους αναγνωστες και οχι τους Σταρκ.
Βασικα αν ημουν ο σκηνοθετης θα μισουσα και εγω τους αναγνωστες γιατι απλα αρχισαν να με μισουν αυτοι πρωτοι.
Σωστός!!  εννοείται πως αστειευόμαστε .

Θα έγραφα στο γκρινιάζοντας έτσι κι αλλιώς.

Θα ξεκινήσω με την τελευταία μου σκέψη η οποία είναι ολόφρεσκη  και μετά με την πιο παλιά.

- Μικροδάχτυλος.  Για  ( για Σάνσα, δε θα μιλήσω,  έγραψα σε άλλο θρεντ  και δε θα γκρινιάξω γι 'αυτήν  γιατί ,  έτσι πως έγινε, την κατανοώ, εν μέρει ) δεύτερη φορά  ακυρώνουν το χαρακτήρα του.
Η πρώτη,  την οποία την έχω ήδη γράψει,  ήταν η  αφέλεια του να τη δώσει στο Ράμσεΐ .
Κι η δεύτερη :  έγινε τόσο  μπουνταλάς  να τρέχει πίσω απ' τα φουστάνια της Σάνσα;  τον έπιασε το φιλότιμο; η τιμή;  (ποιος την έχασε να την βρει Αυτός!! ) τι; πώς απόφάσισε να ξεσηκώσει το στρατό των Άρρυν  για την ξαδέλφη του Ρομπ Άρρυν  και γιατί;
Να ξεπλρώσει το χρέος του; τον άγγιξε  η χυλόπιτα της  κι έγινε πιο πειστικά δραστικός; τι; δεν μπορώ να τον καταλάβω  - βάσει του σεταρίσματός του απ' τους DD .
Εκτός κι αν είναι τόοσο  "Παιχταράς" , πού όλα αυτά τα πρόβλεψε  κι έτσι κατάφερε  να γίνει αποδεκτός κι αγαπητός  απ' την κόρη του παράφορου κι ανεκπλήρωτου  ερωτά του !!

- Όλοι μας είδαμε μια τρομερή και συναρπαστική μάχη  και ... και ...  κι εγώ μαζί απ' τους πρώτους  και "ψηφίσαμε" οι πιο πολλοί από μας  ως το καλύτερο επεισόδιο  όπως και για την καταστροφή των πλοίων απ' τους δράκους.
Μόνο που στα πλοία ήταν κι άνθρωποι. Μόνο που στη μάχη σκοτώθηκαν  ως και ξεκληρίστηκαν  πάρα πολλοί  - αλήθεια πόσοι άντρες Πέρα απ' το Τείχος απόμειναν; - ,  ο τελευταίος των Μοΐκανών , σόρι , των Γιγάντων  τερμινέιτεντ  και κυρίως πάρα πολλοι σκοτώθηκαν και αδίκως.
Στη "μάχη"-πολιορκία του Ρίβερραν :    κ α ν έ ν α ς  .
Και γκρινιάξαμε όλοι.  Γιατί; γιατί δεν πολέμησαν  και παρέδωσαν το Κάστρο,  γιατί προτίμησε ο Έντμιουρ να παραδώσει και παραδοθεί  αντί να πολεμίσει  και ...  σφαχτούν οι Ριβερανιώτες  και Ριεβερανιώτισσες  και πεταχτεί το παιδί του με καταπέλτη.
Έλα ρε, Έντμιουρ,  τι κανεις;  ντροπή.
Και συ ρε Τζέιμι,  τι ξεφτίλα είναι αυτή; να πάρεις το κάστρο χωρίς ούτε ένας να πολεμίσει και σκοτωθεί ( ξέχασα ,  ο Μελανιχθύς  ήταν ο πρώτος διδάξας της βλακώδης "αυτοκτονίας" του Τζον  - ε , συγγενής δεν είναι {εξ αγχιστείας} !!! Ου!
Και μας έπρηξες με τη Σέρσι  ή μήπως  επειδή σου έχει βγει το όνομα  το εκμεταλεύτηκες  και μπλόφαρες  και μ' αυτό; Αν ήσουν ο Τζέιμι των βιβλίων και το ανέφερες  - που δεν το ανέφερες -  θα πίστευα ότι μπλόφαρες , ότι παρουσίαζες το χειρότερο πρόσωπο  για να επιτύχεις  μια αναίμακτη παράδοση  και ταυτόχρονα πραγματοποιήσεις την υπόσχεσή σου  και στην Κάτλυν και Μπριέν, αν θυμάμαι καλά (μας έχουν μπερδέψει,  μια είναι μόνο στα βιβλία, μια μόνο στην tv σειρά  ,  μια μας κάνουν και τα φανταζόμαστε ... )
Καμιά φορά γκρινιάζουμε για να γκρινιάζουμε ... 
μη μας γίνει όμως και συνήθεια  και στο τέλος δε θα λέμε για μισογεμάτο ποτήρι  αλλά γιατί πλαστικό ...
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - by SANDOR CLEGANE - 20-06-2016, 09:29 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)