Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς)
Show Content
συμφωνώ με Προύσαλις  όπως κια για όλα οσα έγραψε ,  αλλά [member=2875]Prousalis[/member] ,  απ΄ότι διάβασα  ήσουν κι εσύ "Λοστομανής"  ( Lost )  κι ευτυχώς  η όποια απογοήτευση υπάρχει  είναι παρασάγγες ...  Όταν ξεκίνησα να βλέπω τη σειρά , φυσικά ενθουσιάστηκα, αλλά επειδή είχα την εμπειρία από "Αγνοούμενους"  (είχα σταματήσε να βλέπω σειρές,  είδαμε και την κατάληξη του "Prison Break" - παρατήσει στον 2ο κύκλο )  είχα επιφυλάξεις,  ΑΛΛΑ  υπήρχε η γερή βάση  Βιβλίου - και φυσικά αρβότερα διάβασα και τα βιβλία του Μάρτιν .  Η ξενέρα φυσικά ήρθε στις 2 τελευταίες σεζόν  - αλλά είπαμε καμιά φορά υπάρχει και το δίλλημα {πόσες φορές θα γράψω αυτή τη λέξη και δε θα κάνω λάθος !! εδώ γκρινιάζω  οφ τόπικ  αλλά ως προς το "γκρινιάζω" είμαι οκ }  δίλημμα "πρώτσ βιβλίο ή πρώτα ταινία" -  αλλά σε καμία περίπτωση δεν είπα "σταματώ" , απλώς γκρινιάζω γιατί περίμενα άλλα  και πιο κοντά στο βιβλίο.  Έτσι πως έγινε ,  προτιμώ ο Μάρτιν  να έχει γράψει (ή αν γράφει ακόμη  -  μιλάω πάντα για το παρόν και μέλλον  κι όχι τα ήδη υπάρχοντα βιβλία)  διαφορετικά πράγματα  από αυτά που μας παρουσίασε η Παραγωγή * .  Και σε γενικές  αλλά και ειδικές γραμμές τα έχουν  πάει περίφημα οι DD  (στο 2ο υπάρχουν πάρα πολλές αστοχίες  και φυσιολογικά γκρίνιες  κι όχι μόνο απ' τους βιβλιοαναγνώστες της σειράς ).
Βασικά ό λόγος που γράφω τώρα ήταν  άλλος-οι,  οι οποίοι περιμένουν απ' τη Δευτέρα ,  όπως και η τοποθέτησή μου για το επεισόδιο φινάλε.
Γι' αυτό θα διαχωρίσω το παρόν με το "κυρίως" επόμενό μου  που θα ακολουθήσει.

τροπ/ση *  ΄και θα 'μαι ευχαριστημένος.  Εκεί που θα απογοητευτώ  θα είναι αν ο συγγραφέας  μάς τα χαλάσει. Θα μπορούσε επίσης να βάλει ένα τέλος που δε θα αρέσει σε πολλούς  κι εκεί ίσως υπήρχε  εκνευρισμός και γκρίνια  πχ  θάνατος οριστικός του Τζον. Εγώ θα έλεγα ΟΚ  μετά στη συνέχεια , αν καταλάβαινα ότι έτσι "έπρεπε" (το "έπρεπε"  με πολλές ερμηνείες) .
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - by SANDOR CLEGANE - 29-06-2016, 09:11 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)