Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 10ο - The Winds of Winter
#5
Ένα πολύ καλό φινάλε για την 6η σεζόν (αν και έχω δύο-τρεία σημέια για γκρίνια/ θα τα γράψω μετά).


1) Κορυφαία σκηνή για εμένα η ανάδειξη του Τζόν Στάρκ-Ταργκάρυεν τέως Σνόου βασιλιά του Βορρά. Απο την ομιλία της Λυάνα Μόρμοντ μέχρι τα βλέματα Μικροδάχτυλου-Σάνσα. Την καταβρήκα με τον νέο παρατσούκλι White Wolf που του δώσαν και ίσως την σημασίου για τα μετέπειτα που θα ακολουθήσουν.


2) Εξεπλάγην με την Άρυα καθώς δεν περίμενα να δώ εμφάνιση της στο επεισόδιο. Κουρυφαίο που για δεύτερο συνεχόμενο επεισόδιο μια Σταρκ πέρνει εκδίκηση και την δείχνει να απολαμβάνει το θέαμα (όπως και ένα λύκος άλωστε). Περιμέναμε πως και πώς την Σκληρόκαρδη αλλά μάλλον τον ρόλο της θα το παίξει η Άρυα. Αντε βρε βουρ για την Σέρσει!!!


3)Επιτέλους μετά απο 6 σεζόν η Ντανέυρυς έβαλε πλώρη για την επιστροφή! ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ η ανάδειξη του Τύριον σε χέρι της Βασίλισσας.


4) Επιτέλους είδαμε Ντορν. Λατρεύω την Ελάρια Σαντ. Επιτέλους κάποιος να πάρει το αίμα του πίσω!


Έτσι έχουμε Ντορν-Χαιγκάρντερ- 1/4 Σιδερένια Νησιά + Στρατός της Ντανέυρυς εναντίον Λάνιστερ! Γιούριαααα και δεν αντέχω να βλέπω την Σέρσει να κάθεται στον Θρόνο!


Show Content


Αν ξέχασα τίποτα θα επιστρέψω! Αν και ετοιμάζω και ποστ για το γκρινιάζοντας!




Edit:  κάρχια Ντανέυρυς. Όταν το λαηκό πεδί σου πρωσφέρη το σπαθή και τιν καρδιά του εσή θέλες ένα βουτιροχλεχλέ του γουέστερος και ο 'μυ γκοντ χι γουιλ γκιβ μι δε αιρον θρουν'!!! χαχαχαχαχαχα
“Your words will disappear. Your house will disappear. Your name will disappear. All memory of you will disappear.”  The revenge of Sansa Stark.

"The last thing you're ever going to see is a Stark smiling down at you as you die." "Winter came for House Frey". The revenge of Arya Stark.
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 10ο - The Winds of Winter - by jermn - 27-06-2016, 09:49 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)