Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 10ο - The Winds of Winter
#31
(27-06-2016, 05:40 PM)Rhaella Targaryen link Wrote: [quote author=nirne link=topic=10710.msg21315#msg21315 date=1467033746]
[quote author=Muaddib link=topic=10710.msg21313#msg21313 date=1467033386]
Προτιμω να γινονται τετοια μπρος πισω στο χρονο παρα να βλέπω τον Τυριον να λεει ανεκδοτα για να μου δείξουν οτι ο χρονος περνάει χαλαρα παιζοντας με τις ταπες των βαρελιών

Θεωρείται δηλαδή ότι αυτό που μπορεί μόνο να μας προσφέρει η σειρά είναι είτε τηλεμεταφορές με στούκας είτε χαζοανέκδοτα του Τύριον για να κωλυσιεργούν; Ναι, αν ισχύει αυτό, τότε συμφωνώ κι εγώ ότι προτιμώ τον παραλογισμό των διακτινισμών.
[/quote]

Συγνώμη αλλά έχω μια απορία. Γιατί μιλάμε για τηλεμεταφορές; Διευκρινίζεται κάπου ότι ένα επεισόδιο είναι μια μέρα ή ότι η μια σκηνή με την αλλη είναι διαδοχικές χρονικά;; Μετά την εμφάνιση του Βάρυς δεν μας δείχνει κάτι πέρα από την επιστροφή του Τζέιμι. Γιατί λοιπόν από αυτή τη σκηνή του Βάρυς, μέχρι την τελευταία να μην έχει περάσει ο απαιτούμενος χρόνος για να φτάσουν τα πλόια στο Μηρήν; Ξέρουμε πόσο έκατσε ο Τζέιμι στους Φρέυ και πόσο του χρειάστηκε για να γυρίσει?
[/quote]

Ένα πράγμα θα πω μόνο ακόμη και θα σωπάσω όσον αφορά αυτό το θέμα γιατί τελικά μπορεί κανείς να δικαιολογεί ό, τι του αρέσει. Όπως και να μην μπορεί να δικαιολογήσει ό, τι δεν του κάθεται καλά.

Τα μαλλιά της Σέρσεϊ. Δείχνουν καθαρά πόσο πολύς καιρός περνάει. Από τότε που έφυγε ο Τζέιμι από το ΚΛ μέχρι που γύρισε ξανά και στο μεταξύ η Άρυα κάνει όοοοολα τα αεροπλανικά της στο Μπράαβος και επιστρέφει στο Γουέστερος, όπου καταφέρνει να εισχωρήσει στο παλάτι των Φρέι ΚΑΙ να πιάσει δουλειά, δεν έχουν μεγαλώσει ούτε πόντο.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 10ο - The Winds of Winter - by nirne - 27-06-2016, 06:00 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 6 Guest(s)