Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 10ο - The Winds of Winter
#60
[member=3282]GregoryGero[/member]
Και εγώ πιστεύω ότι ο Μικροδάκτυλος ξέρει για την καταγωγή του Jon, παρότι δεν υπάρχει πουθενά κάποια νύξη για αυτό. Στο TOJ ήταν παρόντες και άλλοι εκτός των Ned-Lyanna. Ο Howald Reed, από την πλευρά των βορείων και οι υπόλοιποι από την πλευρά των targ. Όλοι οι παρόντες γνώριζαν ότι η L είναι έγκυος και γέννησε το μωρό του R.
Όντως μου κάνει εντύπωση που ο Varys δεν φαίνεται να γνωρίζει (τουλ. στα βιβλία) αλλά δεν είναι η πρώτη φορά που Varys και Littlefinger δεν έχουν τις ίδιες ακριβώς πληροφορίες. Από την πρώτη σαιζόν θυμάμαι ότι την μεταξύ τους κόντρα για το ποιος γνωρίζει περισσότερα.
Βέβαια επειδή όλα τα παραπάνω δεν στηρίζονται κάπου, μπορεί απλά να μην γνωρίζει κανείς τίποτα.
Η προσπάθεια του να στέψει τη Σάνσα βασίλισσα του βορρά έναντι του Jon δείχνει ότι ο Jon είναι εμπόδιο σε αυτό που θέλει (το Σιδηρούν Θρόνο) ενώ η Σάνσα όχι.
Εάν γνωρίζει την καταγωγή του Jon, βλέποντας ότι ο Jon αποκτάει φήμη και υποστήριξη ως Snow εάν αποκαλυφθεί η ταυτότητά του τότε το δικαίωμά του στο ΣΘ θα είναι αδιαμφισβήτητο.

Η Cersei έχει περάσει τελείως στην σκοτεινή πλευρά, δεν υπάρχει γυρισμός. Ο Jaime θα δούμε εάν ακολουθήσει. Νομίζω πως δεν θα ακολουθήσει αλλά επειδή δεν μπορεί και να μείνει θα φορέσει τα μαύρα. Βέβαια επειδή είναι Jamie όλα είναι πιθανά.

Η Ντάνυ νομίζω δεν θα χρειαστεί στρατό για να πάρει τα 7 βασίλεια. Έχει ήδη μαζί της IronIslands, Dorne, Reach.
North and Vale είναι μαζί?? και δεν νομίζω ο Jon θα πολεμήσει τη Dany για το σιδηρούν θρόνο.
Το Riverrun θα δούμε εάν το επανακτήσουν οι Tully ή θα μείνει στους Frey, πάντως σε κάθε περίπτωση δεν νομίζω ότι θα χρειαστεί κάποια μάχη.
Μένουν μόνο οι Lannister στο Rock και το KL.
Το μόνο πρόβλημα που έχει η Dany αυτή τη στιγμή είναι τι θα κάνει με 100,000 Dorthraki που το μόνο που θέλουν είναι να βιάζουν και να σκοτώνουν...
Ουσιαστικά
When you play the game of thrones, you win or you die.
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 10ο - The Winds of Winter - by entro - 28-06-2016, 09:27 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)