Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 10ο - The Winds of Winter
#70
(28-06-2016, 10:26 AM)nirne link Wrote: Ακριβώς το γεγονός ότι η σειρά δεν έχει αφήσει σχεδόν καθόλου ταιριαστούς γαμπρούς για την Ντάνυ, με κάνει να πιστεύω ότι προσθέτοντας τη φάση με την εγκατάλειψη του Νταάριο και τη δικαιολόγησή της, οι παραγωγοί είτε πρόκειται να παντρέψουν την Νταινέρυς με τον Τζον, είτε αυτό θέλουν να πιστέψει το κοινό τους, έστω και αν δεν το κάνουν τελικά.

Γενικά πάντως σ' εκείνες τις εποχές ο γάμος ήταν μια πολιτική πράξη και ήταν πάρα πολύ σημαντικός. Μην ξεχνάμε ότι σε παρόμοια περίπτωση στα βιβλία ο Τζον Κόννινγκτον επιμένει πως ο Αίγκον πρέπει να μείνει ανύπαντρος για να μπορεί να παντρευτεί την Ντάνυ όταν θα έρθει η ώρα.
Δεν νομίζω να πραγματοποιηθεί γάμος μεταξύ τζον και Νταινέρυς. Παρόλο που και εμένα μου πέρασε απο το μυαλό λόγω του κακού προηγούμενου που έχουν οι Ταργκάρυεν. Μην ξεχνάτε όμως ότι στη σειρά (δεν ξέρω για τα βιβλία) έχει κρατηθεί μια αρνητική σκοπιά πάνω στην αιμομιξία έστω και αν οι Ταργκάρυεν τη θεωρούσαν θεμιτή για να διατηρήσουν την καθαρότητα της δυναστείας τους.

Πχ ο λαός έχει στοχοποιήσει τους Λάννιστερ (Σέρσει & Τζέιμι) για αυτό το λόγο....
....Kill the boy and let the men be born....
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 10ο - The Winds of Winter - by GregoryGero - 28-06-2016, 11:03 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)