Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 10ο - The Winds of Winter
[member=3323]Sword of the morning[/member] ,
+ για το βιντεάκι  που μας παρουσιάζεις  και μάλιστα βρίσκεις και το επίμαχο σημείο ,  γιατί εγώ  (και λόγω όχι καλών αγγλικών) δε θα καθόμουν να δω ένα "βιντεάκι"  65' ! κι επίσης σ' ευχαριστώ  για την απορία μου σχετικά με Άρυα-Μπριέν.
Είδα λοιπόν το "βιντεάκι"  απ' το 47' και μετά ,  όχι όλο,  αλλά σίγουρα θα κάτσω κάποια στιγμή και θα το δω,  είναι πράγματι ενδιαφέρον,  κι όντως φάνηκε  ότι ο "φόβος"  ήταν ο Ρόμπερτ,  συμφωνώ απόλυτα και με [member=194]nirne[/member] . 
Επίσης κάποια στιγμή ,  μάλλον στο παρόν τόπικ  σε κάποια "αναφώνηση" της arwyn  για το όνομα του Τζον ( [member=396]arwyn[/member] ,  είσαι-ήσουν φοβερή  που κάθισες και το ξανάβαζες  και κολλούσες το αφτί σου να πιάσεις το όνομα  (bow) !! ) ,  ανέφερα κι εγώ την άποψή μου ότι ίσως είπε ( η Λυάνα)  "Αίγκον"  και ψυθιριστά μέσω ίσως σπασμένου τηλέφωνου  με παραφθορά σε Τζον  ή επίτηδες Τζον , που ηχητικά λίγο παραπέμπει σε Αίγκον  - γκ -> g -  ώστε να είναι  όνομα "κάλυμμα" .
Τώρα επίσης για [member=3441]Tacitus[/member] μ' αρέσει ο "οργασμός" σκέψεων που έχει  κι ο ενθουσιασμός του- σου. Αλλά αν ο Τζον ήταν το "πρόσωπο"  το οποίο γνώριζε ο Νεντ,  τότε σίγουρα θα τον μεγάλωνε διαφορετικά  και όταν κίνησε για το Μαύρο Κάστρο  δεν είδα την καρδιά του να χτυπάει πέραν αυτών που είδαμε  και σίγουρα θα του είχε αποκαλύψει το τι γνώριζε  και για την δική του προστασία  αλλά και ως προ την υπόσχεσή του  για προστασία.
Πάντως δεν απορίπτω τίποτα  αλλά πάντα έχω ως αρχή το  "simplicity" ,  δηλ.  αυτό το πολύπλοκο που πάντα ψάχνουμε είναι το πιο απλό και μπροστά στα μάτια μας.
Επίσης στο βιντεάκι μου έκανε εντύπωση αυτή η εικόνα,  που ίσως και να μην σημαίνει και τίποτε :

[Image: a743b87ab1184f57862535d24fb0af1e.png]
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 10ο - The Winds of Winter - by SANDOR CLEGANE - 26-07-2016, 09:48 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)