Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς]
(29-06-2017, 03:44 PM)summer link Wrote: πάντως το τρειλερ τη στιγμή που το έλεγε η Σάνσα μας έδειχνε τον Τζον...κάνει περισσότερο νόημα αν αναφέρεται σε αυτόν παρά σε ότι άλλο κυρίως λόγω του ότι της πήρε τον θρόνο του Winterfell και κατά συνέπεια του Βορρά *εκεί πήγε εμένα το μυαλό μου και έχουμε ένα νέο season μπροστά μας, αλλά σκέφτηκα και το σενάριο πως η Σάνσα μπορεί να κάνει πως συντάσσεται με το παιχνίδι του Μικροδάχτυλου (το ελπίζω) για να τον αποδεκατίσει με τον τρόπο της αργότερα.


Εγώ πάλι νομίζω ότι ακούω την αρχή της απαγγελίας της θανατικής καταδίκης του Μικροδάκτυλου από τα χέρια της Άρυα. Πιστεύω πολύ στις σεναριακές δυνατότητες που δίνει η κυριολεκτική πολυπροσωπία της Άρυα έναντι της μεταφορικής πολυπροσωπίας του Μικροδάκτυλου. Ας μην ξεχνάμε ότι αν η σχέση Σάνσα - Τζον ήταν σε Α βαθμό άσχημη, η σχέση Σάνσα - Άρυα δεν ήταν καν σχέση, ενώ ο Τζον και η Άρυα λάτρευαν ο ένας τον άλλο. Θεωρώ δε ότι η Σάνσα θα συμφιλιωθεί ακόμη περισσότερο με την Άρυα δεδομένου ότι η Σάνσα συνειδητοποίησε πόσο δίκιο είχε ο πατέρας της με αυτήν την φράση.


Εκτός κι αν το σχέδιο του Μάρτιν είναι στο τέλος να σφαχτούν όλοι με όλους και να μείνει μόνος του ο Μικροδάκτυλος με τον Θρόνο.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς] - by Dragonlord - 03-07-2017, 09:17 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)