Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς]
(16-08-2017, 03:53 PM)Αίγκον V link Wrote: -Κάποτε ,ρωτήσαν τον Μάρτιν για την σειρά και απάντησε οτι δεν ξέρει τι σενάρια θα γράψουν,''μπορεί να φέρουν και εξωγήινους'' είπε..(.ο.κ ακόμα,δεν έφεραν,αλλα στην 8η μπορούν να το κάνουν.) Είπε επίσης,πως έχει την αίσθηση οτι οι D&D θα σεβαστούν το πνεύμα της σειράς.(Θα ήθελα να ακούσω τι λέει τώρα)
-Δεν ξέρω  αν η ιστορία που αφηγούνται έχει κάποια σχέση με τα βιβλία,και δε θα την κρίνω παρα μόνο όταν και αν διαβάσω την τελευταία σελίδα των βιβλίων.Εξάλλου μας είχαν προειδοποιήσει ότι θα έχουμε μεγάλες διαφορές,άρα ο.κ και ως προς αυτό...Αυτό όμως που έχω δικαίωμα να σχολιάσω (και συνεπώς και να τους βρίσω) είναι αυτό που μου δίνουν να δώ.Ας ''σκοτώσουν'' όποιον θέλουν,ας γράψουν την πλοκή που θέλουν, αλλά ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ!!!!...
-Ωραία τα εντυπωσιακά πλάνα,δε λεω,αλλα το να χρησιμοποιείς τα ίδια τρίκ μιας μάχης με μιά άλλη μάχη π.χ,δεν το βρίσκω έξυπνο..Το να γράφεις ένα σενάριο για ένα μόνο επεισόδιο,όταν η ιστορία που θές να πείς(καλή ή κακή) απαιτεί 2,τότε οδηγήσε στο να γράψεις ένα κακό σενάριο,οπου ΘΑ  ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ Η ΛΟΓΙΚΗ!!!
-Σταματώ εδώ,γιατι το μόνο που μου'' βγαίνει'' είναι τα βρισίδια..ΚΡΙΜΑ,ΚΡΙΜΑ ,ΚΡΙΜΑ


Σκηνοθετικά είναι υπερθέαμα, αλλά σεναριογραφικα  είναι να διαβάζεις τα φαν φικ, δεν μπορεί κάποιος θα τα έχει καταφερει καλύτερα,


Κρίμα,,,,κρίμα...κρίμα.,. Ότι θα επεφτα στην αγαγκη του Μαρτιν ήταν τι να πω;  η τελευταία λύση. Ελπίζω να μη προκύψει. Θα συνεχίσουν και αλλο οι DD να μιλούν documentaries style στα πως γυρίστηκε το επεισόδιο; αυτοί φαντάζονται δόξα και εγω λαχανίδες  στην οθόνη. Πως παίρνω  ένα λογοτεχνικό έργο που ο συγγραφέας σκέφτοταν τόσα χρόνια και το ξεφτίλιζω σε ένα season? Αυτό.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς] - by summer - 16-08-2017, 09:26 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)