Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς]
-Σε πολλά σχόλιά μου έχω κατηγορήσει τους σεναριογράφους , αλλά τώρα θέλω δημόσια να τους πώ μπράβο ,γιατί κατάφεραν το πιό κρίσιμο ''παράλογο'' της σειράς, όχι μόνο να το ''χάψουμε'' όλοι,αλλα να το επικροτήσουμε και να χαρούμε που έγινε..........
-Μιλώ για την απόφαση της Άρυα να μην συνεχίσει για Κ.Λ,αλλα να πάρει το δρόμο για Γουίντερφελντ....
-Για όλη την ''τηλεοπτική ζωή''της σχεδόν,η Άρυα ζεί για να πάρει εκδίκηση...(στο Μπράαβος αγνοεί την αποστολή να σκοτώσει τον τοκογλύφο γιατι είδε τον Μαίρυν Τράντ,δεν της φτάνει ο Γουόλντερ,αλλα πρέπει να ολοκληρώσει με όλους τους αρσενικούς Φρέυ..)
-Κι όμως,αναβάλει την ολοκλήρωση της εκδίκησης (Σέρσευ),για να συναντήσει τον Τζόν για τον οποίο ξέρει ήδη οτι είναι ζωντανός (απλά αυτο που μαθαίνει απο τον Πίτα είναι ότι δεν είναι πιά στο Τείχος αλλα στο Γουίντεφελντ,και μάλιστα βασιλιάς).Είναι μισό δρόμο απο την Σέρσευ,που τώρα πιά έχει 2πλο λόγο να την φάει,(εκδίκηση,ανταγωνίστρια του αδελφού-βασιλιά),αλλα κάνει αυτό που δεν έκανε όταν ήρθε στο Γουέστερος...να συναντήσει δλδ πρώτα τον Τζόν...
    Μας το πλάσαραν πρώτα με τη συνάντηση με τον τραγουδιάρη και τους καλοσυνάτους στρατιώτες Λάννιστερς,ύστερα με τον γλυκούλη Πίτα,..και τέλος για να μην το ξανασκεφτεί-κατα λάθος-κανείς,να κι η Νυμέρια...κι ύστερα όλοι περιμέναμε πως και πώς αγκαλίτσες και γελάκια στο Γουίντερφελντ......
  Συγνώμη λοιπόν, και μπράβο σας,...απο δώ και πέρα μου αξίζει(αφου  έχαψα το παράλογο που έκρινε όλο το στόρυ) να δεχτώ χωρίς σχόλιο κάθε σεναριακό παραλογισμό σας.......
Reply


Messages In This Thread
Απ: Φήμες/Νέα/Εικασίες για την 7η Σεζόν [πιθανά σπόιλερς] - by Αίγκον V - 21-08-2017, 07:34 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)