Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 1ο - Dragonstone
#3
Δυνατό ξεκίνημα. Πρώτη σκηνή οριστική διαγραφή Οίκου Φρέυ. Τα πρώτα όλε όλε δόνησαν την ατμόσφαιρα. Δεύτερη σκηνή "Η κάθοδος των Άλλων" οι οποίοι είναι πολλοί. Έχουν και γίγαντα. Συνεχίζουμε με Μπραν και είσοδος εντός του Τειχους. Ο Εντ ήταν λιγάκι καχυποπτος στην αρχή. Αλλά τα λόγια του Μπραντον τον έπεισαν. Στο Γουιντερφελ ο Τζον και η Σανσα έχουν μια διαφωνία. Θα έχουμε διαρχία στον Βορρά; Προς το παρόν ο Γιαννάκης έχει το πάνω χέρι. Η μικρή Μορμοντ έδειξε για μια ακόμη φορά ότι έχει "cojones". Νομίζω ότι η απόφαση του Τζον να δώσει αφεση αμαρτιων στους Αμπερ και  Καρσταρκ θα είναι καθοριστική στο άμεσο μέλλον. Το Σανσακι μας παραδέχεται ότι η Σερσει ήταν μεγάλο σχολείο. Στο Κινγκς Λαντινγκ ο χάρτης του Γουεστερος στο πάτωμα απλά εντυπωσιακός. Είμαι περίεργος να δω ποιο θα είναι το δώρο του Εουρον. Υποψιάζομαι κάτι εντυπωσιακό. Ο Εουρον μοιάζει με gamechanger. Τον καημένο τον Σαμγουελ τον λυπηθηκα. Αηδία. Όμως κατάφερε να βρει το Δρακογυαλο. Να λοιπόν πως θα συναντηθούν η Νταινερυς με τον Τζον. Ο Μικροτσουτσουνος με διαφορετικό τόνο φωνής αναφωνησε My Lady στην Μπριεν και αλλιώς στην Σανσα. Ο λιγδιαρης. Η Αρυα θέλει να σκοτώσει την βασίλισσα. Δε νομίζω να το καταφέρει. Αλλά δεν θα γελουσα. Περιμένω πως και πως να σμιξει με τη Νυμερια. Ο Σαντορ κέρδισε τον σεβασμό μου για άλλη μια φορά. Πρώτον γιατί ξεπέρασε την φοβια του και πλησίασε τις φλόγες. Και δεύτερον διότι έδειξε σεβασμό στους νεκρούς. Για να δούμε τι ρόλο θα παίξει και η αδελφοτητα στον πόλεμο εναντίον των Άλλων. Το φινάλε του επεισοδίου με τους δράκους να πετάνε πάνω από το Ντραγκονστοουν εντυπωσιακό. Η επιστροφή μιας Δυναστείας. Μετράμε αντίστροφα για το επόμενο επεισόδιο. Έξι μέρες και κάτι ψιλά μεινανε.
Dracarys
Reply


Messages In This Thread
Επεισόδιο 1ο - Dragonstone - by odykal - 16-07-2017, 09:27 PM
Απ: Επεισόδιο 1ο - Dragonstone - by dervil13 - 17-07-2017, 01:17 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)