Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 1ο - Dragonstone
#8
Eπιτέλους μετά απο αναμονή ενός χρόνου (σχεδόν) έχουμε την νέα σεζόν.


Μπορώ να πώ ότι η έναρξη του επεισοδίου ήταν η καλύτερη για εμένα! Winder came for House Frey!! Ωραίος ο λόγος της Άρυας σας άρχοντας Φρέυ. Προκάλεσαν ύβρις με τον ματωμένο γάμο και τώρ εισέπραξαν την τιμωρία τους ("νέμεσις"). Απλά απογοητεύτικα λίγο με την σκηνή με τους στρατιώτες και με αυτό που είπε η Άρυα πως πάει στο Κινγκς Λάντινγκ!


Της σκηνές της Σέρσει με τον Έουρον δεν τις άντεξα! Πολύ μπλά-μπλά! Ο Έουρον είναι ένας απο τους χαρακτήρες που αντιπαθώ και ελπίζω να μην έχει τρομερή πλοκή στην συνέχεια. Ο Τζέιμυ αρχίζει να συνηδειτοποιεί ότι η Σέρσει τα έχει ψιλο-χαμένα ή μου φαίνεται? Απο την άλλη δεν μου άρεσε και η κοντρίτσα Τζόν-Σάνσα. Νομίζω ότι η Σάνσα είχε δίκιο στο να περάσουν τα κάστρα σε άλλα χέρια!! Και μεγάλη μεταστροφή του Τζόν που ξαφνικά την είδε King of the North απο εκεί που δεν ήθελε (?). Στα αρνητικά βάζω και τις σκηνές του Σάμ. Οκ. Βρήκε το δρακόγυαλο και μας έδειξαν οτι ο Μόρμοντ είναι σε καραντίνα (βασικά τα χάλια του έχει). Απλά το παρατραβήξαν λιγάκι.


Στις καλύτερες σκηνές βάζω την επιστροφή της Ντανέιρυς στο Ντράγκοστον! Πραγματικά ωραία πλάνα και ιδιαίτερη η σκηνή με τους δράκους. Απλά αναρωτιέμαι έφυγαν όλοι απο το κάστρο με την πτώση του Στάνις και δεν το διεκδίκησε κανείς? Επίσης η αρμάδα της γιατί διασπάστηκε?Που πήγαν οι υπόλοιποι?


Για να δούμε και την συνέχεια!!Σόρρυ για την μικρο-γκρίνια!
“Your words will disappear. Your house will disappear. Your name will disappear. All memory of you will disappear.”  The revenge of Sansa Stark.

"The last thing you're ever going to see is a Stark smiling down at you as you die." "Winter came for House Frey". The revenge of Arya Stark.
Reply


Messages In This Thread
Επεισόδιο 1ο - Dragonstone - by odykal - 16-07-2017, 09:27 PM
Απ: Επεισόδιο 1ο - Dragonstone - by jermn - 17-07-2017, 03:40 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)