Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 1ο - Dragonstone
#9
Πρώτη βασική ερώτηση, είμαι η μόνη που μου την δίνει στα νεύρα ο Εντ Σήραν?
Ήταν ένας από τους στρατιώτες που συναντάει η Άρυα και τραγουδάει το τραγούδι του Τύριον, δνε ξέρω αλλά με εκνευρίζει ο τύπος.


[Image: 1622127c7730e73b.gif]


[member=2123]dervil13[/member]

[/size]Η Σέρσεϊ για την Σάνσα ήταν το σχολείο.
Ας θυμηθούμε αυτή την σκηνή από τον 2ο κύκλο που προοικονομεί το συμβούλιο των Βόρειων, από που έμαθε η Σάνσα να μάχεται?

[Image: got-game-of-thrones-30969253-500-220.gif]


Εμένα οι σκηνές Σέρσει - Έουρον μου άρεσαν και παραδόξως τις βρήκα καλογραμμένες.Ο Έουρον είναι ο παλιός Τζέιμυ


[Image: euron-1.gif]


Αλήθεια η Σέρσει πότε έμαθε ότι ο Τζέιμυ βοήθησε τον Τύριον?


Οι γίγαντες με φρίκαραν



Κάπου διάβασα, στο vanity fair νομιζω, ότι στις σελίδες που ο Σαμ ξεφυλλίζει, είναι ζωγραφισμένο το εγχειρίδιο που χρησιμοποιήθηκε στην απόπειρα ενάντια στον Μπραν


[Image: catspaw.gif]


[Image: got-dagger.gif]


είναι απλά σύμπτωση ή κάτι βαθύτερο?


Νομίζω ότι το πιο σημαντικό με εξαίρεση το όραμα του Μπραν, ήταν το ότι θα έχουμε Χορό των Λύκων.


[Image: sansa-gawd.gif]


Πολύ περίεργη η σκηνή όπου η Σάνσα τον άρπαξε, ειδικά αν το δει κανείς σε αντιδιαστολή με την σκηνή Τζέιμυ-Σέρσει.
[size=78%]
[Image: GoT-S7-T-7-Map-Room-Cersei-and-Jaime.gif]


και παράλληλα με την σκηνή Νταινέρυς-Τύριον


[Image: GoT-S7-T-28-Dany-and-Tyrion-at-Dragonstone-map.gif]


Από ότι φαίνεται μόνο η Νταινέρυς έχει ισχυρούς και έμπιστους συμβούλους που έχουν πίστη σε εκείνη, ο Τζόν έχει την-δικαιολογημένη?-
γκρίνια της Σάνσα, η Σέρσει την δυσπιστία του Τζέιμυ και την αμφιλεγόμενη στήριξη του Έουρον. Εγώ ποντάρω στον Τύριον πάντως.


[member=3141]Neige[/member]


Όχι ο Χόντορ ζόμπι!!!!!!!







[/size]
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply


Messages In This Thread
Επεισόδιο 1ο - Dragonstone - by odykal - 16-07-2017, 09:27 PM
Απ: Επεισόδιο 1ο - Dragonstone - by Σιέρα - 17-07-2017, 06:48 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)