Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 1ο - Dragonstone
#13
Ας γράψω και εγώ ότι αντέχω (τέτοια ώρα, τέτοια λόγια)....


Cersei

Πιο γραφική πεθαίνεις. Κυριολεκτικά αυτός ο χαρακτήρας μου θυμίζει καρικατούρα. Σαν τον δικαστή Doom ένα πράγμα…

Για όσους δεν τον θυμάστε ή δεν είχατε την τύχη να τον απολαύσετε στο Roger Rabbit…

http://disneymoviesandfacts.tumblr.com/post/75647822947/the-judge-doom-character-in-who-framed-roger

Tούτη εδώ είναι χειρότερη Doom κατά Doom…

Προδότης ο Τόμεν; Το πιο γλυκό και υπάκουο παιδάκι της; 8-| 8-| 8-|

Μ’αρέσει που πριν τα έκανε όλα για τα παιδιά της (angel) (angel) (και το πίστευαν όλοι και το έκανε και σημαία ο Jamie και το έλεγε όπου βρεθεί και όπου σταθεί). Τώρα; Τώρα; (devil) (devil)

Αλλά από την μεγαλομανία…

Ξέπεσε στον Euron…

Κατάντια…Της τα λέει και ο Jamie  (wait) (wait)  αλλά…

Jamie…

Ζηλέψαμε; (punch)

Αμέσως να τον κάνει σκόνη τον μέλλοντα σύζυγο και wanna be βασιλέα του Kings Landings. Είδατε και ικανοποίηση όταν η Σέρσει είπε όχι; 

Δεν θα πω ότι δεν του αξίζει, Cersei  ήθελε, Cersei θα πάρει. Ας πάρει και μία σκάλα μπας και καταφέρει να την κατεβάσει από εκεί που ανέβηκε.

Euron...

Και δεν παντρεύονται με τη Σέρσει; Εδώ που φτάσαμε πλάκα θα είχε.

Προς το παρόν μου έβγαλε γέλιο ο Εuron και η αγάπη του για την τέχνη του πολέμου, πάνω από τον απλό λαουτζίκο που μάχεται ακόμα και ας είναι και για την πάρτη του. Είδατε ανωτερότητα;

Δεν ξέρω τι θα της φέρει της Σέρσει, κανένα SandSnake φαντάζομαι, το κεφάλι του Τύριον ; Κανένα δράκο δώρο; Ναι...μπουχαχα..σιγά μη της φέρει δράκο.

Πάντως αυτό το ανέκδοτο με τον μεγάλο του προσόν (χμ..ξέρετε) δεν βλέπω να πιάνει…. :x :x


Σαμ…

Σαμ πες μου πως δεν έκανες όλο αυτό το ταξίδι στο Citadel μόνο και μόνο για να μάθεις κάτι που μας είχε πει ο Στάνις κάτι επεισόδια πριν; 

Πες μου πως θα βοηθήσεις τον Τζόρα…τόσο ταξίδι έκανε. Και άντε βιάσου ο χρόνος τελειώνει...


Άρια… (cool) (cool)

Φοβερή σκηνή!! Κοριτσάρα…Αυτή και η Λυάννα θα έκαναν φοβερή παρέα.

Απορίες...

1ον Δεν μπορεί να σκοτώσει τη Σέρσει…Δεν θα πάει από τα χέρια του μικρού αδελφού;

πρόσεξα πάντως πως αυτό το κομμάτι της προφητείας δεν αναφέρεται στη σειρά…λέτε να το αλλάξουν;

Δεν πιστεύω να το αλλάξουν (θα έκαναν φοβερή απόκλιση από το βιβλίο) επομένως κάτι ή κάποιος λογικά θα την κάνουν να αλλάξει δρόμο...

2ον Δεν έχει μάθει ακόμα για το Winterfell? Ή είναι απλώς τόσο προσηλωμένη στον στόχο της;


Τζον

Καλός, σωστός της ισορροπίας αλλά...

1ον Αγαπητέ Τζον, μην υποτιμάς το Σανσούλι γιατί είδες τι έπαθες με τον Μπόλτον

2ον Μην υποτιμάς γενικότερα τις γυναίκες γιατί με Σέρσει-Ντάνυ- Ελλάρια-Γιαγιά Ολένα-Άρια να σαρώνουν στην επιβίωση, τυχερός είσαι που ζεις ακόμα….στη σειρά τουλάχιστον.

Άκου εκεί “Και ποιον να ακούω εσένα;”


ΣΟΚ…

Αλλά πέραν τούτων των γλαφυρών, ένα χλιαρό επεισόδιο που στήνει ακόμα τα πιόνια, περιμένω Dany για να μπούμε λίγο σε δράση….
Reply


Messages In This Thread
Επεισόδιο 1ο - Dragonstone - by odykal - 16-07-2017, 09:27 PM
Απ: Επεισόδιο 1ο - Dragonstone - by summer - 17-07-2017, 09:33 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)