Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 1ο - Dragonstone
#30
[member=3481]Αίγκον V[/member]
Κοίτα κι εμένα μου αρέσουν οι μάχες αλλά σειρά είναι, ακόμα και στα πιο απλοϊκά βιντεοπαιχνίδια υπάρχει μια λογική πλοκή. Καλό ερώτημα για το Ντραγκονστόουν. Από την άλλη ας μην ξεχνάμε ότι όποιος ελέγχει το νησί ελέγχει το ποιός μπαίνει στο Κινγκς Λάντινγκ. Μπορεί άνετα η Ντάνυ να το αποκλείσει από θάλασσα ή να στείλει τα δρακάκια να καίνε τα πλοία.


Θέλω να πεθάνει η Νυμέρια, ποτέ δεν μου άρεσε.


[member=3005]summer[/member]
Ορθή παρατήρηση. Η Άρυα θυμίζει πολύ την Νύφη, αλλά δεν ξέρω εαν θα έχουν το ίδιο τέλος. Για μένα το πιο σημαντικό στην εξέλιξη του χαρακτήρα της ήταν η καλοσύνη που της έδειξαν οι στρατιώτες Λάννιστερ. Ούτε την έδειραν, ούτε την βίασαν, ούτε την σκότωσαν απλά μοιράστηκαν φαγητό και ποτό μαζί της. Το να σκοτώνεις Φρέυ είναι εύκολο, Λάννιστερ όμως? Λέτε να πάρει το πρόσωπο του Τζέιμυ και να ξεκάνει την Σέρσει? :x


[member=974]juanita[/member]
υποννοείς ότι οι πηγές της Σέρσει είναι κάποιος με δύναμη και γνώση? Θα είχε πλάκα εαν ο ΜΔ ή ο Βάρυς παίζουν για μια ακόμη φορά διπλό παιχνίδι.


[member=2999]efatsi[/member]
Δεν το σκέφτηκα αυτό για την Σιρήν, δεν αποκλείεται να καταλήξει σε μια πατρική φιγούρα για την μικρή, το βλέμμα του είναι όλα τα λεφτά.


Και μια σημαντική ερώτηση, πότε λέτε να επιστρέψει ο Τζέιμυ? Ξέρετε ποιόν εννοώ.


[Image: when-Robb-Stark-took-him-prisoner-we-wer...served.gif]
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply


Messages In This Thread
Επεισόδιο 1ο - Dragonstone - by odykal - 16-07-2017, 09:27 PM
Απ: Επεισόδιο 1ο - Dragonstone - by Σιέρα - 19-07-2017, 05:26 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)