Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 2ο - Stormborn
#20
Πάει και το δεύτερο επεισόδιο και μείναν άλλα 5. Χμμμμμμμμμμμμμ σε σχέση με την περσινή χρονιά νομίζω πως υπάρχει κάμψη στη δυναμική του κάθε επεισοδίου, ελπίζω στα εναπομείναντα να δούμε περισσότερες ξεχωριστές στιγμές.

Περνώ γρήγορα το κομμάτι δρακομάνας *πειράζει που είμαι και μεγάλη φίρμα πειράζει* - Βάρυς, υφάκι η μια υφάκι κι ο άλλος συζήτηση απλά για να τρώμε λεπτά από το επεισόδιο. Η Μελισσάντρα κι οι δολοπλοκίες της δεν μου έχουν λείψει, ελπίζω ως κατάληξη ο ρόλος της να έχει να κάνει κάτι σημαντικό ως προς τον πόλεμο με τους Γουοκερς.

Σημαντική η συνάντηση Αρυα-Πίτα για να επιτευχθεί η αλλαγή πορείας της. Δεν απογοητεύτηκα που άφησε προσωρινά στην άκρη τη λίστα, πάνω από όλα είναι Σταρκ και σαφώς θέλει να ξαναδεί τον Τζον που του είχε ιδιαίτερη αδυναμία κι ακόμη και τώρα πολεμά με το σπαθί που εκείνος της χάρισε. Απογοητεύτηκα με τη σκηνη Αρυα - Νυμέρια. Οκ η Νυμέρια έχει το ίδιο ατίθασο πνεύμα με την Αρυα, δεν υπόκειται σε περιορισμούς αλλά πριν φύγει θα ήθελα να τις δείξει να κάνουν μια αγκαλιά, ένα γλύψιμο προς την Αρυα, κάτι που να υποδηλώνει την αγάπη που δεν έχει σβήσει ... Θεωρώ πως θα επέμβει η Νυμέρια σε κάποιο άλλο σημείο αλλιώς δεν είχε νόημα η επανεμφάνισή της.

Η κακιά μητριά της Χιονάτης ουπς σόρρυ η Σέρσει ήθελα να πω αναζητεί συμμαχίες, εκπληκτικό το θράσος της να βγάζει τρελλούς τους Ταργκάριεν με αυτά που έχει κάνει για αυτό κι ο Ράντυλ Τάρλυ παρόλη την προσπάθεια του Τζέιμι δε βλέπω να πείθεται. Δε με χαλάει πάντως να σκοτώσει κανά δράκο, ειδικά αν ο δράκος πάει με τα ζόμπι, θα έχει σασπενς!

Υπάρχει κανένας συγκεκριμένος λόγος που έχουν βαλθεί να ξεράσουμε στα φετινά επεισόδια? Τα σκατά του Σαμ στο ένα, το πύον του Τζόρα στο δεύτερο, έλεος ρε γμτ!!! Λάτρεψα για ακόμα μια φορά τον Σαμ, όταν βάλει κάτι στο μυαλό του δεν τον σταματά τίποτα!!! [member=3000]Dragonlord[/member] τώρα διαβάζω το τρίτο βιβλίο, δεν έχει πεθάνει ακόμα ο γερο Διοικητής αλλά διαβάζοντας αυτό που έγραψες νοιώθω πως θα είχε ακόμα μεγαλύτερη αξία η προσπάθεια του Σαμ να σώσει τον γιο Μόρμοντ, ευχαριστώ πολύ πάντως που το σκέφτηκες και μας ενημέρωσες!

Είμαι η μόνη που συμπαθώ Εουρον? Αντικαταστάτης ως *κακός* του Ράμσυ και του Τζόφρυ αλλά εγώ προς το παρόν τον πάω με χίλια! Ισως γιατί έχει φοβερό στυλ, η *κάθοδος* του στο πλοίο των ανηψιών του καταπληκτική, έχει μια τρέλλα στο μάτι που γουστάρω και κακά τα ψέμματα προς το παρόν δεν έχει σκοτώσει κανένα χαρακτήρα που να μου λεει κάτι! Ο Ρηκ έτσι θα μείνει για πάντα, δε λέω Θήον, δεν είναι Θήον αυτή η καρικατούρα ...

Ελπίζω σε καλύτερα επεισόδια!

Στο Βορρά από συνεδριάσεις και φαγοπότια καλά πάνε! Το παρήγορο είναι πως βλέπουμε το αστέρι μας τη Λυάνα, εγώ πάντως σήκουελ με την ιστορία της και γενικά μερικά επεισόδια μόνο με Λυάνα ευχαρίστως τα έβλεπα, δεν τη χορταίνω! Αντε πήρε το Σανσάκι τη βασιλεία του Βορρά να ξελυσσάξει μπας και της φύγει αυτή η ξινίλα από τη μούρη. Ελπίζω τον Μικροβλαμμένο να τον χάσουμε σύντομα, πιο γλίτσας πεθαίνεις ...

Reply


Messages In This Thread
Επεισόδιο 2ο - Stormborn - by odykal - 23-07-2017, 09:39 PM
Απ: Επεισόδιο 2ο - Stormborn - by Neige - 25-07-2017, 09:54 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)