Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Τζον Σνοου και Μραν Σταρκ
#6
(25-07-2017, 06:43 AM)Σιέρα link Wrote: Αναρωτιέμαι εαν θα έχουμε ειδύλλιο Τζον-Άρυα...


Καλημέρα,


Φαντάζομαι εννοείς ειδύλλιο Τζον-Ντάνι... Ο Τζον με την Άρυα μου φαίνεται απίθανο να εμπλακούν κατά αυτό τον τρόπο · ερωτικά.


Επίσης θεωρώ ότι ξεκινά μία Οδύσσεια για τον Τζον. Το ταξίδι του στο Ντράγκονστοουν πιστεύω ότι θα κρύβει πολλές εκπλήξεις και περιπέτειες. Αυτό ενισχύεται από τον τρόπο που ανακοινώθηκε και τονίστηκε η ανάληψη των καθηκόντων "Φύλακα του Βορρά" από την Σάνσα. Έχω την αίσθηση ότι θα αργήσει πολύ να γυρίσει ο Τζον.


Ο Μπραν (όπως και η Άρυα) είναι πια κάτι άλλο. Δεν λειτουργεί ως Σταρκ, αλλά ως κοράκι με τρία μάτια. Έχω την αίσθηση ότι δεν θα σπεύσει να γυρίσει στο Γουίντερφελ αλλά τουλάχιστον για κάποιο διάστημα θα σταθεί εκεί στο Τείχος για να το προστατεύσει.


Η Άρυα παρόλο που κι αυτή πια έχει εξελιχθεί σε κάτι άλλο, προς έκπληξή μου, άλλαξε ρότα και κατευθύνεται στο Γουίντερφελ. Τι εξυπηρετεί αυτό; Πιστεύω ότι γίνεται για να εξυπηρετηθεί το σενάριο περισσότερο (να πάει να προστατεύσει την Σάνσα από τον Μικροδάκτυλο και οτιδήποτε άλλο) γιατί σαν εξέλιξη είναι αντίθετη στο πώς έχει διαμορφωθεί ο χαρακτήρας της. Θα περίμενα δηλαδή ότι η Άρυα όπως έχει γίνει τώρα θα ακολουθούσε πιστά το πλάνο της και θα πήγαινε για την Σέρσει παρόλα τα καλά νέα για το Τζον και το Γουίντερφελ.


Καταλήγοντας συμπεραίνω ότι θα αργήσουμε - αν όχι ποτέ -να δούμε το "Σταρκ ριγιούνιον". Ίσως στο τέλος της Σεζόν ώς ένα ελπιδοφόρο τέλος ή στην αρχή της επόμενης ως μία ελποδοφόρα αρχή.


Μην ξεχνάμε και τον Θήον. Κι αυτός μαζί με τους Σταρκ μεγάλωσε. Και τη σκαπούλαρε από τον Έουρον... το πουλάκι μου..
Hold the door!
Reply


Messages In This Thread
Απ: Τζον Σνοου και Μραν Σταρκ - by chrmarl - 25-07-2017, 07:20 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)