Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 6ο - Beyond the Wall
#42
#Aslan μερικές απαντησεις οπως τα εχω καταλάβει εγω, στις απορίες σου.

1.Στο 1:04:50 περίπου φαίνεται στο βάθος μια μεγάλη κατασκευή. Σε διάολογο που ειχε ο Τζον σε παλαιότερη σεζόν όταν ηταν με τους άγριους, του έλεγαν οτι δεν ειμαστε αυτοι που νομίζεις, έχουμε φτιάξει λιμάνια σε ποτάμια, σε λιμνες κτλ.  Η κατασκευή αυτή ειναι ένα λιμάνι που έχει εγκαταληφθει προ πολλού. Την ξαναδειχνει και 1 λεπτό αργότερα.
2. Δεν ειναι ένα WW. Eιναι πολλοί. Τον ειδαμε στην αρχικη ομάδα που τον έφαγε ο Σνόου. Και μάλιστα δικαιολογει το γιατι δεν πέθαναν ολοι στην ομάδα του οταν σκοτωθηκε ο WW. Πεθαίνουν λέει οι περισσότεροι. Οχι όλοι.
3. Η απορία σου εδω θα λυθει στο 7ο επεισόδιο. Δεν θα πάνε μονοι και πιστεψέ με ούτε η Σέρσει ούτε ο Ευρον θα τολμησουν έστω να τους περάσει απ το μυαλό να πειράξουν τριχουλα απ τα μαλλιά τους. Τα δεδομένα έχουν αλλάξει.
4. Αν η ιστορία έφερε τον Τζεντρι μονο και μονο για να τιμησουν τον Φειδιππίδη, θα το δουμε στον 8ο κυκλο πιστευω. Οσο για τον θειο Σταρκ, ο Μαρτιν λατρεύει τη φάση του "απο μηχανης θεου". Τεράστιες επιρροές απο Τολκιν, μη το ξεχνάμε.

Αυτά κατά την άποψή μου :-)
Reply


Messages In This Thread
Απ: Επεισόδιο 6ο - Beyond the Wall - by gas1 - 18-08-2017, 10:23 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)