Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 6ο - Beyond the Wall
#48
(18-08-2017, 11:13 AM)nirne link Wrote: [member=974]juanita[/member]

δεν ξέρω αν στην τηλεοπτική σειρά είχαν αλλάξει καθόλου τα λόγια της Μίρρι Μαζ Ντουρ, αλλά στα βιβλία η Ντάνυ τη ρώτησε πότε θα ξαναγυρίσει ο Ντρόγκο που ήταν πλέον φυτό και η μέετζι της απάντησε έτσι:

Quote:«Όταν ο ήλιος ανατείλει από τη δύση και βασιλέψει στην ανατολή» απάντησε η Μίρρι Μαζ Ντουρ. «Όταν οι θάλασσες ξεραθούν και τα βουνά παρασυρθούν στον άνεμο σαν να 'ταν φύλλα. Όταν η μήτρα σου σκιρτήσει και πάλι και γεννήσεις παιδί ζωντανό. Τότε θα ξαναγυρίσει κοντά σου, όχι νωρίτερα.»

Δεν λέει ξεκάθαρα ότι δεν πρόκειται να κάνει παιδί ξανά αλλά το λέει έμμεσα.


Με την επέλαση του χιονιά οι θάλασσες μπορεί και να ξεραθούν όντως...τώρα για τα υπόλοιπα δύσκολα τα πράγματα. Αν πεθάνει η Ντάνυ η διαδοχή θα πέσει στον Τζον *θέλει δε θέλει να συνεχίσει το όραμα της. Με αυτά και κάτι οράματα στον οίκο των Αθανάτων που ξαναβρίσκει το Kal Drogo και το μωρό τους δεν μου φαίνεται πολύ αισιόδοξο το σενάριο ως προς την Danny. Αλλά ας μην προτρέχω...πολλά μπορούν να γίνουν.

Quote:by-the-way ο Τζέντρι στην wikipedia είναι καταχωρημένος στο main cast! Λέτε να είναι αυτός ο Αζόρ Αχάι! (έχω πέσει κάτω απο τα γέλια)!


Τζέντρι: Ο δικός σου πατέρας και ο δικός μου πατέρας πολέμησαν μαζί και νίκησαν >>> Το ψέμα...


Η αλήθεια: Ο δικός σου πατέρας σκότωσε τον δικό μου στην Τρίαινα... Oh F*** !!! 


edit: διορθώθηκε ο κώδικας - mod
Reply


Messages In This Thread
Απ: Επεισόδιο 6ο - Beyond the Wall - by summer - 18-08-2017, 11:28 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)