Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 6ο - Beyond the Wall
#70
Ξαναέβλεπα σήμερα το επεισόδιο (μιάς και η προβολή του έπρεπε να είναι η χθεσινή) και συνεχίζει να μου κάνει εντύπωση η επιλογή του Viserion. Ξεκάθαρα όπως φαίνεται και στο πλάνο παρακάτω, η λογική λέει ότι ο Night King έπρεπε να σημαδεύσει τον Ντόγκον που α) ήταν πιο κοντά του, β)θα έπερνε την Ντάνυ και το "Suicide Squad" μακριά και γ) ήταν πιο επικύνδινος για να τον κάψει... Αντ'αυτού ρίχνει μια πολύ πιο μακρινή βολή στον Viserion που είναι στο βάθος.


[Image: Nigh-King-aims-at-Viserion-640x360.jpg?x84068]




Και με προβληματίζει επίσης ο τρόπος με τον οποίο προσπερνάει την φωτιά που έχει ξεμείνει σαν να μην τον πτοεί.
Με αυτά και με αυτά έχω αρχίσει να σχηματίζω διάφορες θεωρίες για το ποίος πραγματικά είναι ο Night King καθώς εκτός απο τις υπερδυνάμεις να ζωντανεύει τους νεκρούς, την απόλυτη ρίψη ακοντίου που του έδωσε και χρυσό ([member=3145]Tormund[/member] έλιωσα και εγώ απο το γέλιο με το μετάλιο) αν και η δεύτερη βολή του ήταν άστοχη (εδώ χτυπάνε καμπανάκια για το πόσο επίτηδες μπορεί να αστόχησε) φαίνεται πως ακολουθεί και κινήσεις σκάκι σαν να γνωρίζει τι πρόκειται να συμβεί (ίσως και η ομαδούλα White Walker + Others που βρήκαν να ήταν δολομωτάκι).


Show Content
“Your words will disappear. Your house will disappear. Your name will disappear. All memory of you will disappear.”  The revenge of Sansa Stark.

"The last thing you're ever going to see is a Stark smiling down at you as you die." "Winter came for House Frey". The revenge of Arya Stark.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Επεισόδιο 6ο - Beyond the Wall - by jermn - 21-08-2017, 04:01 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)