Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 6ο - Beyond the Wall
#80
[member=157]Σιέρα[/member]
Quote: που με ενόχλησε ήταν η Άρυα, μου θύμισε πολύ το Ορφανό.   
Συμφωνώ κι εγώ,  αλλά επειδή τα σοβαρά γινόντουσαν πέρα απ' το Τείχος,  θεωρούσα (καθώς το έβλεπα) ως ανούσιο  και ίσως βλακώδες.  Αν τελικά δεν παίζει κάτι πλην φόνο ΜΔ,  νομίζω ότι είναι αχρείαστες σκηνές. Εκτός  κι αν ...  όλο το σκηνικό έγινε για να
πάρει η Σάνσα το μαχαίρι , από βαλυριανό ατσάλι (νομίζω),  και γίνει "κάτι"  με Night King ...
Το να διώξει τη Μπριέν  το 'δα ως ξεφόρτωμά της  με πονηρό σκοπό,  μάλλον είναι οφθαλμοφανές.

Τώρα απ' την 1η φορά που το είδα (ναι, το 'δα και 2η  με πιο ήρεμο μάτι)  είχα παρατηρήσει το εξής,  " άκυρο " κατ' εμέ :

Αφού σχολίασε ο Τζόρα  πως αφού σκοτώθηκε ένας WW  σχεδόν όλα τα ζόμπι "πέθαναν" (  Big Grin ) κι
απαντάει ο Τζον  ότι μάλλον είχαν μεταλλαχθεί απ' αυτόν.  Στη συνέχεια :

[Image: MxNaoJnRSqynPhgk8xqBEQ.png]

Η παράξενη ερμηνεία ;  " Άσε να μην τον σκοτώσουμε,  γιατί πρέπει να πάμε ένα ζόμπι στη Σέρσει "  (  (giggle)  )

Θα μπορούσε να πει  πχ "Ξέρεις, έχεις δίκιο,  αλλά πώς; "

Στη συνέχεια λέει ότι :

[Image: TzTVDZwpTeengwlhKxbVuA.png]

(εδώ δε θα το έβαζα,  αλλά μπήκε  γιατί  ήθελα να πω  πως κι ο Τζον Σνόου πραγματικά  " δεν ξέρει τίποτα" ,  γιατί
το κοράκι  όχι μόνο δεν πετάει "τώρα"  αλλά ξεκουράζεται  στους κορακώνες ( ~ περιστερωνες ) , αλλά και η Ντάνι είναι ήδη
πίσω απ' τη ραχούλα (όπως είπα σε προηγούμενο μου  μνμ )

Και η συνέχεια απ' του 1ου " άκυρου"  :

[Image: 6BGHHca9QvWueuacRtpDRQ.png]

Όλοι έλεγαν  ότι η μόνη σωτηρία ήταν να σκοτωθεί ο ΝΚ ,  αλλά κατά τον Τζον  δεν ...  (προφανώς οι σκηνοθέτες του είχαν απαγορέψει έστω ακαδημαϊκά να συμφωνήσει )

[member=3550]Sir Davos[/member] , γέλασα πολύ 
Quote:  και ο σαμ πρέπει να σταμάτησε για μπουγάτσες, γιατί πολύ αργεί
  (rofl)
Ε, αν έφτανε στο Βορρά  χρονικά μαζί με τη Νταινέρις ...  (αυτή με δράκο, αυτός με κάρο ...  *  )

* η ferrari ,  θα απέσυρε το "αλογάκι" της και θα έβαζε το  κάρο του Σαμ  Big Grin

Επίσης δεν κατάλαβα-απορία μου :

[Image: UoAvwspoQaq0Ye6ZviUBag.png]

O Τζον πηγαίνει με το καράβι κατά Ντραγκονστόουν;  γιατί;  Για να είναι κι αυτός παρέα με τη Ντάνι στη Σέρσι; !!
Ή τον πάνε στο Λευκό Λιμάνι; 
Και γιατί οι δυο τους, τουλαχιστον, δεν πετάνε με το δράκο; (μην πείτε επειδή είναι εξουθενωμένος ... )

A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: Επεισόδιο 6ο - Beyond the Wall - by SANDOR CLEGANE - 22-08-2017, 06:16 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)