Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 7ο - The Dragon and the Wolf
#22
- Κατ' αρχάς να πω ότι συμφωνώ με [member=396]arwyn[/member] , έχεις + , για το πρώτο σχόλιο που έκανε  και  να πω κι εμένα μου κακοφάνηκε που κάποιος χρησιμοποίησε τη λέξη "μίζερους"  για αυτούς που παραπονιούνται  είτε είχαν δίκιο είτε άδικο.  Δεν θέλησα να δώσω συνέχεια με σχόλιο γιατί ήθελα να πιστεύω ότι αν διαβάσει καλύτερα τα προηγούμενα μνμ  των μελών μας θα δει ότι τέτοια σχόλια δεν γράφτηκαν  κι ότι υπήρχε ένα καλό επίπεδο  εξαιρώντας μια εποχή από κάποιο συγκεκριμένο πρώην μέλος που δυστυχώς ...

- Σήμερα είδα 2 φορές το επεισόδιο μια με αγγλικούς κια μια με ελληνικούς υπότιτλους.
Θα πρέπει να πω και να τονίσω  ότι δεν είχα διαβάσει κανένα σπόιλερ  δεν είδα κανενα τρέιλερ   και
έμεινα  κολλημένος στην τβ. Πραγματκιά το απόλαυσα το επεισόδιο  εκτός από αναγκαστικά διαλλείματα γιατί
κολλούσε η σελίδα από κει που το έβλεπα  κι επίσης πολλές φορές κουνούσα το ποντίκι  για να δω τον εναπομείναντα χρόνο.

Γέλασα με Σάντορ  που χτύπησε το κουτί για να δει "αν ζει ο πεθαμένος"  Big Grin  και με τους μορφασμούς του Σαμ.
Για Γουίντερφελ  το μόνο καλό ήταν το τέλος του ΜΔ  που πάλι νομίζω  ότι δε με ικανοποίησε  το "κλάμα" του  (μου φάνηκε  πολύ λιγο  για το ΜΔ  που μπορεί και να το έκανε ως χαρακτήρας ,  αλλά δεν με έπεισε ο ηθοποιός) .  Το μόνο που θα μπορούσα να πω ότι έγινε εκεί για το ό,τι έγινε  ήταν ότι ο στρατός της (άφαντης  κι ανύπαρκτης  για όλους τους άλλους  πχ Σέρσι , Ντάνυ )  Κοιλάδας  παρει μέρος στον πόλεμο ,  αλλά και πάλι τι παραπάνω μπορεί να προσφέρει  παρά  ακόμη ένα στρατό νεκρών ...;
Γενικοτερα πιστεύω ότι η πλοκή στο Γουίντερφελ  έμπαζε  όπως και με το Ντορν  (αλήθεια ο στρατός τους ήταν τα 3 φίδια; ) , αλλά,
αλλά  τα αφήνω όλα αυτά γιατί επιτέλους,
μετά απο πολλές σεζόν  οι νεκροί  άφησαν το διάδρομο ( ήθελα να τους κάνω edit  σε γυμναστήριο, αλλά ... )  κι εμφανίστηκαν κάτω απ' το Τείχος  κι όχι μόνο ... 
Πραγματικά με εντυπωσίασε  ο τρόπος διάτρησης του Τείχους με Δράκο με μπλέ φωτιά  και η εισβολή με τους χιλιάδες νεκρούς ...
Εγώ-εμεις  που βλέπουμε ως τηλεθεατές  ...  φανταστείτε  να ήμασταν στη θέση πχ του Τόρμουντ.

Η αλήθεια είναι ότι υπήρξε στιγμή συγκίνησης  σς  Τζον - Θύον  και  ομολογώ  ότι (λόγω χαρακτήρα) την πάτησα  με τη Σέρσι  που με εξέπληξε με την αλλαγή στάση της  για βοήθεια στο Βορρά  και θύμωσα για την υποκρισία της (εδώ βάζω +  και στη Λένα Χέντει  αλλά και "Σάνσα"  γιατί  στην προηγούμενη σκηνή την έλεγα "ηλίθια"  - καπως έτσι )

Τζέιμι;  τι παίζει πλέον  είναι  το μεγαλύτερο σεναριακό μυστήριο για μένα.

Κι όσο Τζον-Ντάνυ  :
Quote:                  παρόν ;  -  My Queennn  !!                  ( Βασίλισσα μουυυ  !!  )
                                  - My Wardennn ofofofff !!    ( Φύλακααα μου  τουτουτοου !!
  κοντινό μέλλον :  -        ...                                  (    Θειά  μουουυ  !!    )
                  -                        ...                                  (  Ανηψιέμμμμ !!     
                                            ...                                      Τίνος είσαι; Τίνος είσαιιι; )

   
           


ΥΓ :  Επικό φινάλε,  ανυπομονώ ...  ( "Κάτω τα σποίλερς"  )
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: Επεισόδιο 7ο - The Dragon and the Wolf - by SANDOR CLEGANE - 28-08-2017, 04:42 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)