Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 7ο - The Dragon and the Wolf
#38
Απολογισμός της σεζόν: εντυπωσιακά επεισόδια με μαύρες τρύπες

Είναι κρίμα κι άδικο που τα έβαλαν όλα μαζί στο μπλέντερ, δεν υπήρχε σωστός σχεδιασμός στην παραγωγή. Ή θα έπρεπε να γίνουν τροποποιήσεις από την αρχή ή θα έπρεπε να εξακολουθούν να τους ενδιαφέρουν ορισμένες λεπτομέρειες γιατί πλέον δεν υπάρχει συνέπεια και συνέχεια σε αυτά που βλέπουμε.


Στα του επεισοδίου:
-Επιτέλους ξεκάνανε τον ΜΔ, αν και το περίμενα πιο εντυπωσιακό. Παρ'όλα αυτά όλα έγιναν όπως δρούσε ο ίδιος ο ΜΔ. Το ότι η Άρυα θα τον σκότωνε με το επίμαχο μαχαίρι ήταν το πλέον πιθανό σενάριο, ναι μεν λογικό αλλά και προβλέψιμο. Δε με χάλασε όμως.
-Χάρηκα όταν είπε η Σέρσει θα πολεμήσουμε μαζί σας αλλά τελικά άνθρακας ο θησαυρός.
-Και μια που είπα Σέρσεϊ, γιατί το χτικιό κατευθύνθηκε καρφί προς εκείνη; Σήμαινε κάτι;
-Ούτε εγώ κατάλαβα γιατί ο Τύριον σπάστηκε τόσο απ΄το βαρκοσέξ.
-Το οποίο περιμέναμε απ΄την 1η σεζόν, τώρα όπως τα έκαναν ήταν λίγο ξενέρωτο αλλά κομμάτια να γίνει.
-Κρατάω τις επιφυλάξεις μου για τον Τζέιμι, παράτησε τη Σ, οκ αλλά να παρατήσει το αγέννητο παιδί του; Μου κάνει εντύπωση.
-Ο μεταλλαγμένος δράκος έκανε δουλειά. Επιμένω στην πιθανότητα ο ΝΚ να είναι μισός Σταρκ-μισός Ταργκ και από εκεί να πηγάζει η ικανότητα να καβαλάει τον δράκο.


Και μία ερώτηση: Αν ο Τζον είναι ο Πρίγκιπας της Υπόσχεσης, τότε η Ντάνυ είναι η Νίσα-Νίσα του;
"Μόνοι γεννιόμαστε και μόνοι πεθαίνουμε,αλλά καθώς περπατούμε μέσα σε αυτό το μαύρο πέπλο παίρνουμε δύναμη ο ένας από τον άλλο." - Μελισάντρα
Reply


Messages In This Thread
Απ: Επεισόδιο 7ο - The Dragon and the Wolf - by Venier - 28-08-2017, 09:22 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)