Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Τάδε έφη ..." forum Westeros.gr
#9
Επειδή λιώνω-λιώνουμε απ' τις πρώτες ζέστες (αλλάζω συνέχεια κασκορσέδες - έτσι έμαθα να λέω τα εσωτερικα φανελάκια)  είχα σκοπό να συνεχίσω  θέματα με το κρύο.
Αλλά [member=3323]Sword of the morning[/member] *  , θα ήθελα να συνεχίσω από 'κει που το άφησες 
Quote: ... να την κάνω σε κανένα φάρο να...  

Κατ' αρχάς  ας βάλω την φωτο  που μου άρεσε ** :
[Image: EBnGoQmSSfW__4y0RN1Gsg.png]

**  αν ξέρει κάποιος κάποιο πρόγραμμα, παρόμοιο με το "Lightshot" διότι έχει γίνει λίγο δυσχρηστο (επιτέλους κατάφερα να ανεβάσω εδώ εικόνα!!  Με τον παλιό τρόπο γινόταν:  Αφού επέλεγες την εικόνα που ήθελες και την ανέβαζες στην αντίστοιχη ιστοσελίδα,  στη συνέχεια πατούσες το "Αντιγραφή τοποθεσίας"  και ... τέλος.  Έτσι μπορούσες να ανέβαζες, αφού είχες σε "αναμονή" και 10 εικόνες πχ.  Τελευταίους μήνες  αντί εικόνα  κατεβάζει πάνω από μια σελίδα γράμματα  και τίποτα άλλο.
- Τι θα πρέπει να κάνει κάποιος;  Να ανοίξει το λογαριασμό του στο Lightshot,  να κάνει drug & drop  στο άλμπουμ του  και μετά η γνωστή διαδικασία.  Φαίνεται απλό  αλλά δεν είναι καθόλου ευχρηστο έτσι )

*  Και συνεχίζοντας, βρήκα έναν καλό, με προϊστορία,  και ιδού,  κάποιο βιντεάκι  (δυστυχώς δεν μπόρεσα να βρω την κορυφαία σκηνή  που είναι στην στέγη του φάρου  "κάποιο" βραδάκι...  ***  ) :

Quote: XAMENO BINTEO
επειδή το βίντεο χάθηκε (κι ανεξήγητα - ήταν από ταινία  - δεν μπορώ να βρω κάποια αντίστοιχη σκηνή ) βάζω βιντεάκι από κάποιον που ακολούθησε τα "ίχνη" της ταινίας  "The Fog" John Carpenter το 1980 :

https://youtu.be/9ExF0c9Rveg 


Και μια που τό 'φερε η κουβέντα,  κολλάει ένα ορχηστρικό κομμάτι :

https://youtu.be/ucW73ydwm2w 

***  Θυμάμαι κι εγώ, νεαρός,  κάποιο βραδάκι, μαύρα μεσάνυχτα ήταν,  γυρνάω σπίτι κι αφού άνοιξα την tv  έπεσα στην "ωραία" σκηνή ...    "The Fog"  (επίσης κάποτε όταν ήμουν Κρήτη,  ειδα ένα τέτοιο φαινόμενο : μέσα σε 15'  εμφανίστηκε απ' τη θάλασσα, ομίχλη, ανέβηκε στη στεριά, στα σπίτια και εξαφανίστηκε )


τροπ/ση 23-6-18  λόγω χαμένου βίντεο
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: "Τάδε έφη ..." forum Westeros.gr - by SANDOR CLEGANE - 07-06-2018, 11:42 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)