Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brightroar
#1
Ο τίτλος τα λέει όλα..

Το Βαλυριανό σπαθί του Οίκου Lannister. Το έχασε ο \"King of the Rock\" Τόμμεν ο 2ος, όταν πήγε στην Βαλύρια, και δεν γύρισε ποτέ.
Είχε πάει προς αναζήτηση του, ο αδερφός του Tywin, Gerion, αλλά ούτε και αυτός επέστρεψε...

Πιστεύετε ότι ο Gerion ζει ? αν ζει, βρήκε το σπαθί, και θα τον δούμε ποτέ στην ιστορία ?
Owner & Administrator
#2
Aν ζει ο Γκεριον καπου στα λημερια της Ντανυ θα ειναι, δεν πιστευω να το βρηκε παντως!!!!
#3
Δεν πιστευω οτι ζει ο Gerion.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#4
Quote:Δεν πιστευω οτι ζει ο Gerion.
Η θεωρία μου είναι ότι πάσχει από greyscale, βρήκε όμως το σπαθί και θα συναντήσει τον Τyrion.
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
#5
Quote:
\"Jon\'s spearwife\":1zc73h9y Wrote:Δεν πιστευω οτι ζει ο Gerion.
Η θεωρία μου είναι ότι πάσχει από greyscale, βρήκε όμως το σπαθί και θα συναντήσει τον Τyrion.
Αυτo θα ηταν ωραιο για τον Tyrion αλλα και την Joy
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#6
για την ντανυ θα ηταν καλο να εχει δυο λαννιστερ μαζι της?
#7
Quote: Αυτo θα ηταν ωραιο για τον Tyrion αλλα και την Joy

Ποιά είανι η Joy ?


Όσο για το σπαθί, πιστεύω ότι το Brightroar είναι η Dawn των Dayne....
#8
Quote:
\"Jon\'s spearwife\":9upg9dv5 Wrote:Αυτo θα ηταν ωραιο για τον Tyrion αλλα και την Joy

Ποιά είανι η Joy ?


Όσο για το σπαθί, πιστεύω ότι το Brightroar είναι η Dawn των Dayne....
Η Joy Hill είναι η κορη του Gerion.
Brightroar=Dawn? [Image: icon_eek.gif] [Image: icon_rolleyes.gif] [Image: icon_pale.gif] δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση. η Dawn είναι το ancestral greatsword του House Dayne of Starfall... Πως είναι δυνατόν αυτό?
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#9
Quote:
\"Melisandre\":gb9vj4s9 Wrote:
\"Jon\'s spearwife\":gb9vj4s9 Wrote:Αυτo θα ηταν ωραιο για τον Tyrion αλλα και την Joy

Ποιά είανι η Joy ?


Όσο για το σπαθί, πιστεύω ότι το Brightroar είναι η Dawn των Dayne....
Η Joy Hill είναι η κορη του Gerion.
Brightroar=Dawn? [Image: icon_eek.gif] [Image: icon_rolleyes.gif] [Image: icon_pale.gif] δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση. η Dawn είναι το ancestral greatsword του House Dayne of Starfall... Πως είναι δυνατόν αυτό?
O GRRM δήλωσε πως στα επόμενα βιβλία θα δούμε το Casterly Rock και παίζει να δούμε και την Joy, θέλω τόσο πολύ να μάθω για αυτήν!
Crackpot: Brightroar=Dawn επειδή οι Dayne=Lannister, [Image: icon_razz.gif]
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
#10
Quote:Crackpot: Brightroar=Dawn επειδή οι Dayne=Lannister, [Image: icon_razz.gif]
[Image: suspect.gif] :evil: [Image: icon_pale.gif] I have no words
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)