Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Crackpot θεωρίες Νο1&2
#1
Crackpot theory NO1:

Επειδή μια συζήτηση γύρω από το asoiaf δεν γίνεται χωρίς μια τουλάχιστον crackpot
H Melisandre είναι η Shiera Seastan.
Η Σιερα όπως και η Μελ χρησιμοποιούσαν μαγικά.
Όπως και η Μελ η Σιερα έχει ένα μοναδικό κολιέ
Η Μελ «βλέπει» τον Bloodraven που ήταν εραστές.
Το πετράδι στο κολιέ της Μελ φαίνεται σαν να αντιδρά περίπου το ίδιο με αυτό το όποιο έχει δώσει στον Mance η Mel και του αλλάζει την μορφή.
Τι νομίζετε εσείς?

Crackpot theory NO2 by ΣΙΕΡΑ:
:Η Quaithe, η περίεργη τύπισσα που πλησιάζει την Ντάνυ από το πουθενά και την προειδοποιεί για εχθρούς και για το μέλλον είναι η ίδια η Ντάνυ από το μέλλον. Πώς διαφορετικά να ξέρει τι ακριβώς θα συμβεί στην Ντάνυ? Επειδή τα έχει ξαναζήσει. Προειδοποιεί τον εαυτό της και την συμβουλεύει τί βήματα να κάνει.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#2
Τι εστί crackpot ? :p
Owner & Administrator
#3
Quote:Τι εστί crackpot ? :p
crackpot ειναι θεωρειες που δεν εχουν και πολυ στερεα βαση (οπως εχει το R+L=J) αλλα υπαρχουν καποια στοιχεια.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#4
Θα ήθελα να ισχύει το παραπάνω και λογικά θα αρχίσει να φαίνεται από το επόμενο βιβλίο.

Ο Μάρτιν έχει υφάνει 5 βιβλία τώρα έναν ιστό που μεγαλώνει και μεγαλώνει,
απο θεωρίες, υποψίες, κρυμμένα μηνύματα κλπ.

Αν αρχίσει να τον μαζεύει αυτό τον ιστό, θα πρέπει να το κάνει απο το 6ο βιβλίο κιόλας, αν θέλει να μας τα εξηγήσει όλα.

Αν απ\'την άλλη τη δει LOST και δεν τον νοιάζει να αφήσει και 100 πράγματα αναπάντητα (ΕΛΠΙΖΩ ΟΧΙ, ΘΕΕ ΜΟΥ), μπορεί και να συνεχίσει να υφαίνει [Image: icon_pale.gif] [Image: icon_silent.png]
#5
πιστευετε ο τι η μελισαντρε θα παιξει σημαντικο ρολο?
#6
Quote:πιστευετε ο τι η μελισαντρε θα παιξει σημαντικο ρολο?
Λογικα ναι
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#7
Να πω την αμαρτια μου ρε παιδια, εχω πολυ κακα προαισθηματα για την Μελ, λιγοτερο για τον Σταννις και γενικα για το Κοκκινο θεο τους, παιζει πολυ βρομικα και μεχρι τωρα δεν μας εχει δειξει οτι ειναι ο Θεος του Φωτος... μονο σκοταδι και αισχρα κολπα...Δεν πιστευω να εχουν καλη καταληξη!!!!
#8
Quote:Να πω την αμαρτια μου ρε παιδια, εχω πολυ κακα προαισθηματα για την Μελ, λιγοτερο για τον Σταννις και γενικα για το Κοκκινο θεο τους, παιζει πολυ βρομικα και μεχρι τωρα δεν μας εχει δειξει οτι ειναι ο Θεος του Φωτος... μονο σκοταδι και αισχρα κολπα...Δεν πιστευω να εχουν καλη καταληξη!!!!
Να σημειωσω μονο οτι ο Stannis δεν εχει σχεση με τον R\'hllor... επισης τι αισχρα κολπα?
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#9
Βδέλες..;
#10
βασικα παιδια η σκια που σκοτωσε τον renly baratheon θα εμφανιστει ξανα?


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)