Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Targaryen myths
#1
Η Dany λεει “Fire cannot kill a dragon” ελπίζοντας ότι δεν θεώρει τον εαυτό της ως κανονικό δράκο αλλά αναφέρεται στο dragon’s blood φαίνεται να λέει ότι η φωτιά δεν μπορεί να σκοτώσει κάποιον με dragon’s blood.
Επίσης πιστεύει ότι οι Targaryen δεν αρρωσταίνουν…

Εσείς τι νομίζετε?
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#2
Εγώ νομίζω ότι εξαρτάται τον άνθρωπο. Οι Targaryen είναι λίγο τρελοί, όλoι, με εξαίρεση τον Baelor Breakspear. Ο Aerion ήπιε φωτιά και φυσικά κάηκε, ο Aerys ήθελε να κάψει την πόλη,ο Rhaegar πίστευε πως ήταν ο εκλεκτός,ο Aegon πάντρεψε τον εγγονό και την εγγονή επειδή πίστευε στην προφητεία, ο Baelor νήστεψε επειδή νόμιζε ότι έτσι θα γυρίσουν οι δράκοι. Δεν νομίζω πως όλοι είναι ξεχωριστοί. Όπως και από τους Σταρκ μόνο ο Μπραν φαίνεται να έχει ιδιαίτερες δυνατότητες έτσι και η Ντάνυ. Πιθανόν να υπάρχει κάποιο χάρισμα που να είναι πιο δυνατό σε μερικούς και λιγότερο σε άλλλους. Στο κάτω κάτω η Ντάνυ βγήκε αλώβητη από την φωτιά ενώ ο Viserys.....
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
#3
Ο GRRM εχει πει οτι η Dany και οι δρακοι ειναι one time thing δεν ειναι παντα fireproof μην ξεχναμε οτι εχει ηδη εγκαυματα.

οσο για τους Stark μπορει ο Bran να ειναι greenseer αλλα ο Jon ειναι warg και υπαρχουν στοιχεια οτι το ιδιο ισχυει και για την Arya, οποτε δεν θα ελεγα οτι μονο ο Bran εχει καποιο χαρισμα.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#4
τα εγκαυματα ποτε τα αποκτησε?οταν επιασε τα αυγα μεσα στην σκηνη της στον δευτερο κυκλο?οταν μπηκε μεσα στην φωτια για αν ζωντανεψουν οι δρακοι δεν επαθε τιποτα
#5
στο Dance ο Drogon την καιει με την ανασα του
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#6
Έχω την εντύπωση ότι μόνο τα μαλλιά της, της έκαψε...
Owner & Administrator
#7
Quote:Έχω την εντύπωση ότι μόνο τα μαλλιά της, της έκαψε...
αυτο ειναι στην νεκρικη πυρα

Quote:Or would the angry gods of Ghis send their harpies to seize her soul and drag her down to torment? Drogon roared full in her face, his breath hot enough to blister skin. Off to her right Dany heard Barristan Selmy shouting, “Me! Try me. Over here. Me!”
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#8
στο εργο παντως την δειχνει με μαλια
#9
Quote:στο εργο παντως την δειχνει με μαλια
στο εργο την δειχνει και να πιανει τα αβγα και να μην καιγεται, κατι που δεν υπαρχει στα βιβλια
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#10
Ίσως η φωτιά δράκου να μπορεί να την κάψει;; Στα αυγά που λες καίγεται η υπηρέτρια της δεν θυμάμαι όνομα.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)