Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Night’s Watch και η αποστολή της.
#1
Συμφώνα με τους θρύλους, την εποχή των Ηρώων ο Bran the Builder κατασκεύασε το Wall και τα CotF τους έδιναν όπλα από obsidian.
Πολύ μεγάλο ενδιαφέρον έχουν οι όρκοι του Night’s watch:
Quote:Night gathers, and now my watch begins. It shall not end until my death. I shall take no wife, hold no lands, father no children. I shall wear no crowns and win no glory. I shall live and die at my post. I am the sword in the darkness. I am the watcher on the walls. I am the fire that burns against the cold, the light that brings the dawn, the horn that wakes the sleepers, the shield that guards the realms of men. I pledge my life and honor to the Night\'s Watch, for this night and all nights to come.
O Mormont ειχε πει στον Sam
Quote:We never knew! But we must have known once. The Night’s Watch has forgotten its true purpose, Tarly. You don’t build a wall seven hundred feet high to keep savages in skins from stealing women. The Wall was made to guard the realms of men … and not against other men, which is all the wildlings are when you come right down to it. Too many years, Tarly, too many hundreds and thousands of years. We lost sight of the true enemy. And now he’s here, but we don’t know how to fight him.
Εσείς τι λέτε?
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#2
το τείχος σίγουρα φτιάχθηκε για να κρατήσει εκτός τους others-whitewalkers
απόδειξη για αυτό ότι περιέχει μαγεία και ο coldhand δεν μπορούσε να περάσει το τείχος.

Παρόλα αυτά φαίνεται αρκετά παραστρατημένη από το στόχο της και απαξιωμένη αφού για χιλιάδες χρόνια δεν υπήρχε πραγματική απειλη.
Ο jon προσπάθησε να βάλει μια τάξη προσφέροντας συμμαχία στους wildlings, αλλά νομίζω ότι η κατάσταση στο τείχος στο τέλος του 5ου βιβλίου είναι οριακή.

Πιστεύω ότι ορόσημο για τη Night\'s watch θα είναι ο 1000ος lord commander (998ος ο jon-999ος ο αντικαταστάτης του και μετά;;[Image: icon_wink.gif] ο οποίος ίσως αντιμετωπίσει τους others

πρόβλεψη: στο τέλος της ιστορίας το τείχος θα καταρρεύσει, ο 1000ος διοικητής θα είναι ο τελευταίος και η Night\'s watch θα πάψει να υπάρχει, αφού δεν θα έχει πλέον λόγο ύπαρξης.
#3
Quote:Ο jon προσπάθησε να βάλει μια τάξη προσφέροντας συμμαχία στους wildlings, αλλά νομίζω ότι η κατάσταση στο τείχος στο τέλος του 5ου βιβλίου είναι οριακή.

Αλληλουποστηριξη θα ελεγα...
#4
αυτό θέλω να πω: αλληλουποστήριξη μπροστά στον κοινό εχθρό...
#5
εγω νομιζω θα παραμεινει διοικητης της φρουρας.....
#6
Πιστεύω οτι μετά το Long Night 2.0 η Night\'s Watch θα reforged (όπως έγινε με την Jedi Order στο Star wars)

Quote:αυτό θέλω να πω: αλληλουποστήριξη μπροστά στον κοινό εχθρό...
συμφωνω.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#7
λογικα ετσι πρεπει να γινει γιατι μονοι τους δεν θα μπορεσουν να τα καταφερουν
#8
Quote:Πιστεύω οτι μετά το Long Night 2.0 η Night\'s Watch θα reforged (όπως έγινε με την Jedi Order στο Star wars)

\"direwolf\":azgu8sz4 Wrote:αυτό θέλω να πω: αλληλουποστήριξη μπροστά στον κοινό εχθρό...
συμφωνω.

Τι σημαίνει reforged ?

Και εγω πιστευω οτι η nights watch θα σταματησει να υπαρχει, γιατι πολυ απλα δεν θα χρειαζετε. Οι αγριοι θα εχουν περασει ηδη το τειχος, και οι Αλλοι, πολυ απλα θα κυριευσουν το Westeros Big Grin
#9
Quote:
\"Jon\'s spearwife\":qe01wtos Wrote:Πιστεύω οτι μετά το Long Night 2.0 η Night\'s Watch θα reforged (όπως έγινε με την Jedi Order στο Star wars)

\"direwolf\":qe01wtos Wrote:αυτό θέλω να πω: αλληλουποστήριξη μπροστά στον κοινό εχθρό...
συμφωνω.

Τι σημαίνει reforged ?

Και εγω πιστευω οτι η nights watch θα σταματησει να υπαρχει, γιατι πολυ απλα δεν θα χρειαζετε. Οι αγριοι θα εχουν περασει ηδη το τειχος, και οι Αλλοι, πολυ απλα θα κυριευσουν το Westeros Big Grin

το έχεις δει στις \"φωτιές σου\" ???
#10
χααχα καλο εγω πιστευω πως δεν θα περασουν οι αγριοι το τοιχος παιδια γιατι αυτο θα σημαινει το τελος του κοσμου ισως


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)