Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trailer - Ανάλυση [SPOILERS]
#1
[flash=425,350:zrcw3zoq]http://www.youtube.com/v/RzI9v_B4sxw[/flash:zrcw3zoq]


1. 0:01 \"It\'s been a long time,my old friend\" - Ποιος το λέει, και σε ποιόν απευθύνετε ;

2. 0:06 Αν δεν με απατά η μνήμη μου, ο Τόρμουντ δεν συμμετείχε σε καμία από τις 2 αναβάσεις στην Θύελλα Σπαθιών

3. 0:10 Ο Tywin να επισκέπτεται τον Jofrey στον Θρόνο... Πότε ?

4. 0:13 Η Κάτλυν με τον Ρομπ, επισκέπτονται ένα κατεστραμμένο χωριό, με πτώματα και τραυματίες... Που ?

5. 0:13 - 0:20 \"Death is coming, for everyone and everything\" \"A Darkness That Will Swallow the Dawn\" Ποια το λέει και σε ποιόν ;

6. 0:20 Ποιος είναι ο εσταυρωμένος ;

7. 0:21 Που κάνουν attack οι άγριοι ;

8. 0:32 Ποιόν σημαδεύει η Ύγκριτ με το τόξο ;

9. 0:39 \"There is a beast in every man.. And it stirs, when you put a sword in his hand\" Εντάξει, εδώ η ερμηνεία είναι απίστευτη... To λέει με τρομερό στόμφο. Είναι σωστή η φράση όμως ;

10. 0:40 Ποιό είναι το ομορφόπαιδο ; (πριν τον Jaime που ουρλιάζει)

11. 0:54 \"The revenge you want... will be yours in time\" Πάλι, ποιος το λέει, και σε ποιον ;
Owner & Administrator
Reply
#2
1 και 11, πιστεύω ότι η φωνή είναι του Varys... Τώρα σε ποιον μπορεί να απευθήνετε, θα σε γελάσω...

[spoiler=Spoiler:17b58mh6]Ίσως στον Υλίριο, ή μήπως στον Κόνιγκτον ; [/spoiler:17b58mh6]
Reply
#3
Εγω ειμαι προετοιμασμενος να δουμε μια διαφορετικη (οχι πολυ φυσικα) πλοκη στην σειρα απο οτι ξερουμε απο τα βιβλια

2 Συμμετειχε ο Τορμ σε εξορμησεις στο Τοιχος

4.Λογικα σε καποια χωρια των παραποταμιων περιοχων που λεηλατησαν οι Λαννιστερ

6 Ο Θυον πιθανοτατα

7 Δεν κανουν συντονησμενη επιθεση απλα εξορμουν και παρενοχλουν

10 Μαλλον αυτος που τον κοβει
Reply
#4
5. me thinks Melisandre..

6. λογικά, οπως ειπε και ο Στάθης, είναι ο Θίον

7. από την μέσα μεριά του τείχους, στο γκίφτ ή στο Μολστάουν

8. Λογικά τον Τζον, που τον τραυμάτησε και στο πόδι, όταν πήρε τον δρόμο του γυρισμού...

9. η σωστή φράση είναι

Quote:“There is a savage beast in every man, and when you hand that man a sword or spear and send him forth to war, the beast stirs.”

αλλά μου αρέσει καλύτερα όπως το έκαναν
Reply
#5
1 & 11 Σίγουρα ο Βάρυς... Στον Ned [Image: affraid.gif]

5. Δεν νομίζω να είναι η Μελ... Δεν ταιριάζει η φωνή της

10. Βάργκο Χόατ... it is known

Reply
#6
2. Εδώ θα συμφωνήσω, ούτε εγώ τον θυμάμε...

3. Δεν υπάρχει στο βιβλίο.. Το πρόσθεσαν στην σειρά μόνοι τους

Reply
#7
παιδια ενα ειναι σιγοθρο θα γινει ΧΑΜΟΣ
Reply
#8
1. δεν μου μοιάζει με τον Βάρυς
2. Σωστό
3. Μόνο στη σειρά
4. Στις παραποτάμιες περιοχές
5. Η φωνή μοιάζει με της Κάτλυν (μιλάει και λίγο μετά)
6. Θίον
7. ίσως όταν πέρασαν το τείχος? μετά την ανάβαση
8. Το τζόν
10. Βάργκο Χόουτ?
11. ???????????????????
Reply
#9
Τελικά, αυτός που μιλάει, είναι όντως ο Varys

http://www.youtube.com/watch?v=wh6XS1gxngo

Αυτό είναι ένα 2ο (μικρότερο σε διάρκεια) trailer που προβλήθηκε επίσης στην εκπομπή του Jimmy Kimmel.

Στο 0:18, φαίνεται ο Varys, να το λέει [Image: icon_smile.gif]
Owner & Administrator
Reply
#10
Θα πω μόνο πως τα trailer είναι φανταστικά!! Δεν με ενδιαφέρει πλέον καθόλου αν θα αλλάξουν κάποιο σημαντικά ή μη στοιχεία από το βιβλίο! Η ιστορία μένει και δε νομίζω να πιστεύει κανείς πως την έχουν αλλάξει πια τόσο!!

Τολμώ να πω πως θέλω να την ψιλό αλλάξουν για να μην δω αυτά που διάβασα αλλά και κάτι ακόμα διαφορετικό [Image: icon_redface.gif]
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)