Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Battle of meereen
#1
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά ανυπομονώ να δω την μάχη στο Slaver\'s Bay. Πρώτη φορά, που ο Μάρτιν θα φέρει τόσους POV, και γενικότερα κεντρικούς χαρακτήρες, κοντά.

Θα ήθελα πολύ να δω:

α.) μια μάχη μεταξύ των

1. Victarion Greyjoy
2. Daario Naharis
3. Jorah Mormont

για την καρδιά της Dany

β.) μια συνάντηση μεταξύ των

1. Moqorro
2. Marwyn the Mage (Archmaester)

για το ποιος θα κερδίσει την εμπιστοσύνη της Dany

γ.) γενικά μια συνάντηση όλων των σημαντικών χαρακτήρων που προέκυψαν

1. Victarion Greyjoy
2. Daario Naharis
3. Jorah Mormont
4. Dany
5. Ser Barristan Selmy
6. Tyrion Lannister
7. Moqorro
8. Marwyin
Owner & Administrator
#2
Η μάχη θεωρητικά θα είναι στην αρχή του επόμενου βιβλίου.
πάντως γενικά νομίζω ότι δύσκολα μπορείς να μαντέψεις την εξέλιξη, οι συμμαχίες θα είναι σίγουρα ανατρεπτικές, και θα έχουμε και απώλειες από τους σημαντικούς που αναφέρεις...

Επίσης έχουμε και το θεματάκι με τους δράκους και το βούκινο που έχει ο Greijoy...
με τι ρόλο βαράει ο Moqorro...
που θα βρίσκεται η Dany (προς το παρόν δεν την αφήσαμε στον κόλπο)...
αν θα συμμετέχει στη μάχη κανένα καλάσαρ...
#3
Εγώ θέλω ο Tyrion να συναντήσει την Dusky Woman,έχω μια υποψία ότι είναι η Tysha. Από την άλλη θέλω ο Tyrion με τον Ben να συναντήσουν την Dany και όποιο αποτέλεσμα κι αν έχει η μάχη, η Dany να πάει επιτέλους στο Westeros.
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
#4
Θέλω να την δω και εγώ επιτέλους στο Westeros, αλλά όχι με τον Ben παρέα...
Θα την προτιμούσα να γυρίσει με τον Victarion....
Owner & Administrator
#5
εγω θα προτιμουσα να ερθει παρεα με τον τυριον για να παθει πλακα η σερσει
#6
Πιθανό είναι να συμμαχήσει η Dany με τον Tyrion και η πρώτη στάση στο Westeros να είναι το Vale και ο Littlefingerhttp://www.youtube.com/watch?v=g2wD5TaMf2k
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
#7
O Martin πάντως σε μία συνάντηση διάβασε δύο κεφάλαια από τη μεριά του Barristan.
Το πρώτο αφορα τη προετοιμασία πριν τη μάχη στο Slaver\'s Bay και το δεύτερο αφορά την ίδια τη μάχη και λέει κάποια πράγματα για την εξέλιξη της..
the man who passes the sentence should swing the sword


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)