Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jon Snow....
#1
δεν έχω διαβάσει ακόμα το πέμπτο βιβλίο και καίγομαι για σποιλ μήπως μπορείτε να βοηθήσετε?
#2
Είσαι σίγουρος ότι θέλεις να μάθεις και όχι να τα διαβάσεις μόνος σου ;
Owner & Administrator
#3
δεν έχω κανένα πρόβλημα αν μπορείς βέβαια να βοηθήσεις θα με ευχαριστούσε πολύ.. Ευχαριστώ
#4
Ναι θα ήθελα να μάθω και εγώ τι συμβαίνει. Σήμερα το πρωί τέλειωσα το 4ο βιβλίο, και θα πάω αύριο να αγοράσω το 1ο τόμο από το ADWD
Έχω βρει κάποια πράγματα στο ίντερνετ, αλλά καίγομαι και εγώ για σπόιλερ !
#5
Στο A Dance with Dragons, ο Jon προσπαθεί να ενισχύσει το τοίχος, με την βοήθεια των Wildlings. Θυμάστε τον φίλο του, τον Τόρμουντ τον Γιγαντοκτόνο ; Τα βρίσκει μαζί του, και δίνουν χέρια, και οι Άγριοι περνάνε από την αλλη μεριά του τείχους, έτσι ώστε να εγκατασταθούν στο Gift, στο Νέο Gift, και τέλος να επανδρώσουν όλα τα κάστρα κατά μήκος του τείχους...
Φυσικά αυτό δεν αρέσει καθόλου στον Bowen Marsh και στους υπόλοιπους ορκισμένους αδερφούς... Το αποτέλεσμα ?
[spoiler=Spoiler:by1tiwr8]
Σίγουρα θες να το διαβάσεις ? μεγάλο spoiler ![spoiler=Spoiler:by1tiwr8] Βρε μεγάλο σου λέω, άστο καλύτερα.... [spoiler=Spoiler:by1tiwr8]Οκ λοιπόν ! Στο τέλος του βιβλίου, μαχαιρώνουν τον Jon... Δεν μαθαίνουμε ποτέ αν επέζησε της επίθεσης, ή απεβίωσε. Το μόνο που λέει είναι ότι \"Δεν ένιωσε καν την 4η μαχαιριά\"[/spoiler:by1tiwr8][/spoiler:by1tiwr8][/spoiler:by1tiwr8]
#6
οοοοοοο σε ευχαριστώ πολύ νυφίτσα
#7
Γειά σας παιδιά καινούργιος στην παρέα και επειδή καίγομαι για spoil όπως και ο anastasis , για εξηγείστε λίγο (αν δεν είναι μεγάλη ιστορία) τί είναι το
\"fetch me a block\" που γράφουν όλοι ????? [Image: icon_lol.gif] [Image: icon_lol.gif] [Image: icon_lol.gif]
#8
μαλλον δεν διαβασει το Dance. Εισαι 100% sure for this?
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#9
είμαι είμαι [Image: icon_razz.gif] θα τα διαβάσω, απλά τώρα ξεκίνησα και είμαι στο 2ο βιβλίο ακόμα και επειδή το διαβάζω στα αγγλικά πάω σχετικά αργά :/
#10
λοιπον¨
Sansa GoT:
Quote:Frog-faced Lord Slynt sat at the end of the council table wearing a black velvet doublet and a shiny cloth-of-gold cape, nodding with approval every time the king pronounced a sentence. Sansa stared hard at his ugly face, remembering how he had thrown down her father for Ser Ilyn to behead, wishing she could hurt him, wishing that some hero would throw him down and cut off his head. But a voice inside her whispered, There are no heroes…

Jon Dance:
Quote:\"I will not hang him,\" said Jon. \"Bring him here.\"
\"Oh, Seven save us,\" he heard Bowen Marsh cry out.
The smile that Lord Janos Slynt smiled then had all the sweetness of rancid butter. Until Jon said, \"Edd, fetch me a block,\" and unsheathed Longclaw.
\"If you have any last words, now is the time to speak them,\" he said, expecting one last curse. Janos Slynt twisted his neck around to stare up at him.
\"Please, my lord. Mercy. I’ll… I’ll go, I will, I…\"
No, thought Jon. You closed that door. Longclaw descended.

[Image: tumblr_m9t76hqHwz1rdzxhro1_500.png]
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)