Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Οίκος Reyne
#1
Είναι η οικογένεια που αψήφησε τους Lannister και που η πτώση τους ενέπνευσε το γνωστό, υπέροχο τραγουδάκι. Η Genna όταν εξηγεί στον Jaime το πως ο μπαμπάς της την πούλησε σε έναν Frey, χωρίς κανένα αντάλλαγμα και το ανακοίνωσε σε όλους τους άρχοντες της δύσης, οι Tarbeck, τους οποίους στην συνέχεια κατέστρεψε ο Tywin, γέλασαν αλλά το κόκκινο λιοντάρι, ο Reyne, έφυγε οργισμένος. Στην συνέχεια οι δύο οίκοι ένωσαν τις δυνάμεις τους εναντίον των Lannister. Η θεωρία μου είναι πως ο Reyne πολύ θα ήθελε να παντρευόταν αυτός ή ο γιος του, την μοναχοκόρη των Lannister.
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
#2
Quote:γέλασαν αλλά το κόκκινο λιοντάρι, ο Reyne, έφυγε οργισμένος. Στην συνέχεια οι δύο οίκοι ένωσαν τις δυνάμεις τους εναντίον των Lannister. Η θεωρία μου είναι πως ο Reyne πολύ θα ήθελε να παντρευόταν αυτός ή ο γιος του, την μοναχοκόρη των Lannister.

Εχεις πολυ δικιο σ\'αυτο, μας εχει γινει γνωστο απο τα βιβλια οτι ο Ταιτος δεν εκανε για ηγετης... παντω ηταν μεγαλη βλακεια να την δωσει στους Φρευ και ο Ταιγουιν παρα το νεαρο της ηλικιας ειχε διαφωνησει εντονοτατα!
#3
αυτη η genna θα παιξει καποιον ρολο στη συνεχεια της σειρας?
#4
Υπάρχει μια θεωρία που θέλει την Stoneheart να ετοιμάζει μακελιό στον γάμο του Daven Lannister με μια Frey. Δεν αποκλείεται να ξαναδούμε την Genna, έτσι κι αλλιως είναι πολύ δυναμική και η μοναδική γυναίκα που την παίρνουν στα σοβαρά.
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
#5
Prophecy: Oi Bolton θα ειναι οι Reynes του Βορα...
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#6
Quote:Prophecy: Oi Bolton θα ειναι οι Reynes του Βορα...
Νόμιζα πως οι Greystark ήταν οι Reynes του Βορρά, οι Bolton μου κάνουν πιο πολύ για Tarbecks....
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
#7
ή για Starbucks....
#8
Quote:
\"Jon\'s spearwife\":umb921pv Wrote:Prophecy: Oi Bolton θα ειναι οι Reynes του Βορα...
Νόμιζα πως οι Greystark ήταν οι Reynes του Βορρά, οι Bolton μου κάνουν πιο πολύ για Tarbecks....
Ναι αλλά οι Reynes έγιναν τραγούδι ενώ οι Tarbecks όχι… Όποτε νομίζω ότι ταιριάζουν καλυτερα οι Bolton. φαντάσου το καινούριο τραγούδι…
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#9
Τί κάνει ρίμα με Bolton? Molten? Cotton? Μπορεί βέβαια και το τραγούδι να έχει αναφορά στον Lord Snow, εκείνον στο Dreadfort...
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
#10
Η τυχη των Μπολτον, θα ειναι η χειροτερη ever


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)