Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Εουρον Γκρέιτζου
#1
Προσπαθώ να μπω στο μυαλό του Έουρον, και δεν τα καταφέρνω με τίποτα...

Ποιος ειναι ο πραγματικος σκοπος του ?

Θελει τους δρακους της Ντανυ, αλλα στελνει τον αδερφο του που ξερει οτι δεν ειναι και ο πιο εμπειστος.....

Θελει να κατακτησει ολο το Westeros, αλλα εγκαταληπει τις κατακτησεις του νεκρου αδερφου του (Balon)...

Τι ακριβως αποσκοπει ο Εουρουν ?
Και, πηγε οντως στην Βαλυρια, ή ειναι όλα ψέμα ? Μήπως όλους εκεινος τους θησαυρους τους βρηκε απο αλλου, π.χ. δολοφονοντας καποιον αλλον που οντως πηγε στην Βαλυρια ?
#2
Προσωπικά πιστεύω ότι ο Euron είναι απλά τυχοδιώκτης, τρομερά έξυπνος αλλά και φιλόδοξος.
Ο Vic είναι όπως λέει ο GRRM είναι «dumb as a stump» αλλά πουθενά δεν φαίνεται ότι δεν είναι έμπιστος.
ο Euron σκότωσε τον Balon και κέρδισε τον θρόνο αλλά δεν μπορούσε να επαναπαυτεί σε αυτά. Ήθελε το IT. Πιστεύω ότι πήγε στην Valeria και είχε ένα αυγό δράκου με το όποιο πλήρωσε τον FM να σκοτώσει τον Balon
Quote:I dreamt of a man without a face, waiting on a bridge that swayed and swung. On his shoulder perched a drowned crow with seaweed hanging from his wings.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#3
Νομίζω οτι ο Martin επέλεξε να δώσει έμφαση στο σοι του Theon, επειδή κατα βάθος γουστάρει να δημιουργεί οικογένειες με απόλυτα διαφορετικά μέλη. Ο Euron υπάρχει επειδή κάνει τα πράγματα ακόμα πιο περίπλοκα. Δεν νομίζω ότι θέλει πραγματικά τον θρόνο, απλώς λατρεύει το χάος που προκαλεί στην προσπάθεια του να πάρει τον θρόνο.
Προσωπικά δεν θέλω να μπω στο μυαλό του Euron, ειδικότερα αφότου διάβασα το κεφάλαιο όπου ο Aeron θυμάται τον αδερφό του να τον βιάζει............
Μπορεί να έστειλε τον Vic σε αποστολή αυτοκτονίας, μπορεί ο GRRM να θέλησε να βάλει την Dany να επιλέξει συμμάχους από μεγαλους οίκους, σε ότι αφορά τον Βορρά, η Asha έγινε από τις αγαπημένες μου ηρωίδες όταν τους πέταξε κουκουνάρια, σοβαρά τώρα, τί έχουν να κερδίσουν από τον Βορρά πέρα από το prestige? Θα έχουν για γείτονες wildlings και others. Αν κολώνει ας πάει προς Casterly Rock μεριά, εκεί είναι ο χρυσός και όχι τα Shield Islands, που έτσι κι αλλιώς ήταν ευάλωτα.
Είναι πειρατής, κάτι σε Jack Sparrow, αλλά στο πιο ρεαλιστικό.
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
#4
Quote:Προσωπικά δεν θέλω να μπω στο μυαλό του Euron, ειδικότερα αφότου διάβασα το κεφάλαιο όπου ο Aeron θυμάται τον αδερφό του να τον βιάζει............

Αυτό γιατί δεν το θυμάμαι ; σελίδα ;
Owner & Administrator
#5
Quote:
\"Σιέρα\":qm5qmzdp Wrote:Προσωπικά δεν θέλω να μπω στο μυαλό του Euron, ειδικότερα αφότου διάβασα το κεφάλαιο όπου ο Aeron θυμάται τον αδερφό του να τον βιάζει............

Αυτό γιατί δεν το θυμάμαι ; σελίδα ;
Στο κεφάλαιο του ο Aeron φοβάται πολύ τον αδερφό του και θυμάται τον ήχο πόρτας να τρίζει να ανοίγει, θυμάται να είναι μόνος του και ο Euron να έρχεται. Ο Aeron μισεί τον αδερφό του, υπάρχει μια θεωρία που δικαιολογεί αυτό το μίσος και τις δυσάρεστες μνήμες που φέρνει η παρουσία του Euron με κακοποίηση.
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
#6
Δεν νομιζω να τον ειχε βιασει ποτε... Ψυχικα ισως, σωματικα οχι
#7
Quote: Στο κεφάλαιο του ο Aeron φοβάται πολύ τον αδερφό του και θυμάται τον ήχο πόρτας να τρίζει να ανοίγει, θυμάται να είναι μόνος του και ο Euron να έρχεται. Ο Aeron μισεί τον αδερφό του, υπάρχει μια θεωρία που δικαιολογεί αυτό το μίσος και τις δυσάρεστες μνήμες που φέρνει η παρουσία του Euron με κακοποίηση.
ωωω Ναι. Οπως ειναι περιπου και στο Dynk & Egg με τον Egg και τον Aerion.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#8
Πιστεύω πως ο Έουρον κάτι έχει κάνει... Κάτι που θα φανεί στο μέλλον. Δεν ξέρω ακριβώς τι, αλλά ίσως να έχει δολοφονήσει τον Λαννιστερ, τον αδερφο του Tywin
#9

τον Κηβαν εννοεις ? Μεσω συνεργασιας με τον Βαρυς ?
\"Power is a curious thing...
Power resides where men believe it resides;
It\'s a trick, a shadow on the wall, and a very small man can cast a very large shadow.\"
#10
Quote:Πιστεύω πως ο Έουρον κάτι έχει κάνει... Κάτι που θα φανεί στο μέλλον. Δεν ξέρω ακριβώς τι, αλλά ίσως να έχει δολοφονήσει τον Λαννιστερ, τον αδερφο του Tywin
Και εγω αλλα ειναι οτι σκοτωσε τον Balon
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)