Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Τελικοί τίτλοι επεισοδίων (Σπόιλερς)
#1
Μόλις πληροφορηθήκαμε τους τελικούς τίτλους επεισοδίων της 3ης σεζόν. Παρακάτω οι τίτλοι, καθώς και σε τι αναφέρονται !

s3ep1 Valar Dohaeris
s3ep2 Dark Wings, Dark Words
s3ep3 Walk of Punishment
s3ep4 And Now His Watch is Ended
s3ep5 Kissed by Fire
s3ep6 The Climb
s3ep7 The Bear and the Maiden Fair
s3ep8 Second Sons
s3ep9 The Rains of Castamere
s3ep10 Mhysa


Αυτοί είναι οι τελικοί τίτλοι των επεισοδίων της 3ης σεζόν... Σε τι πιστεύετε ότι αναφέρετε ο κάθε τίτλος ;

υγ Το παρών θέμα θα περιέχει spoilers, οπότε προσοχή....
Reply
#2
Το 1.... μου είναι πολύ άσχετο καθώς αυτό αν θυμάμαι καλά το ακούμε πρώτη φορά στο τέλος του τρίτου από τον καπετάνιο που πάει την Άρυα across the narrow sea!
To 2.... νομίζω έχω ξεχάσει το τι έγινε που επειδή τα διάβασα όλα παρέα! ίσως κάτι με την Κάτλυν στο Ριβεραν!
Το 3.... ο παλιόφιλος Τζέιμη χάνει το χέρι του!
Το 4.... ο Μόρμοντ πεθαίνει ύστερα από την προδοσία των βιαστών και κακοποιών που μάζευε η νυκτερινή φρουρά εδώ και χρόνια (Μεταξύ μας.. λογικό!)
Το 5.... Ύγκριτ is here. Σε αυτό το επεισοδίων τα \"βρίσκουν\" με τον Τζον
Το 6.... Νομίζω το πιο καθαρό! Οι άγριοι ανεβαίνουν το τείχος!
Το 7.... ήταν μια αρκούδα μια αρκούδα μια αρκούδα. Μαύρη και καφέ με μια μακριά πλεξούδα!!! [Image: icon_wink.gif]
Το 8... ;;;;
Το 9.... [Image: icon_sad.gif] [Image: icon_sad.gif] [Image: icon_sad.gif] Ο Κόκκινος γάμος! Νομίζω πως το 9 επεισόδιο του 2 κύκλου (Blackwater) και το 9 επεισόδιο του 3 θα είναι τα καλύτερα επεισόδια που έχει δείξει η σειρά!! Το περιμένω πως και πως!
Το 10.... Ουψ, ποια είναι η Μύσα ...Μισσάντεϊ ; Αν ναι τότε η Ντανύ παίρνει την πρώτη πόλη στις περιοχές των σκλάβων!
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#3
το 8 μάλλον θα είναι η συνάντηση με τον Νταριο (second sons οι μισθοφόροι δευτερότοκοι).

για το 10 το mhysa σημαίνει μητέρα. Αποκαλούν έτσι την Danny όταν ελευθερώνει τους σκλαβους, αλλά δε θυμάμαι σε ποια πόλη το Ασταπορ ή το Γιουνκά
the man who passes the sentence should swing the sword
Reply
#4
s3ep4 And Now His Watch is Ended

Μήπως εδώ αναφέρεται στο ότι ο Jon κοιμήθηκε με την Ύγκριτ, και έτσι καταπάτησε τους όρκους του ?
Reply
#5
Στέφανε πήγα και το κοίταξα.... όντως έχεις δίκιο! Μύσσα σημαίνει μητέρα στην αρχαία γλώσσα του Γκις!! Και είναι όταν η Ντάνυ μπαίνει στο Γιουνκάι!

Νυφίτσα, Θα μπορούσε αλλά το επόμενο είναι το kissed by fire... αν ισχύει αυτό που λες τόε και το 4 και το 5 έχουν \"κέντρο¨την Ύγκριτ αλλά δε νομίζω !
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#6
7. O Jaime, η Brienne και η αρκούδα
3. Μπορεί ο γάμος της Sansa και του Tyrion
9. Ο γάμος του Edmure και της Roslin.......
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#7

01. Valar Dohaeris, απλά γιατί είναι ο αντίστοιχος χαιρετισμός του \"Valar Morghulis\", του τελευταίου επεισοδίου του 2ου κύκλου....

02. Οι Frey μαθένουν για τον γάμο του Robb, και αποσύρουν τα στρατεύματα τους.

03. Ο Vargo κόβει το χέρι του Jaime

04. Πεθαίνει ο Lord Commander Jeor Mormont

05. O Τζον \"κανονίζει\" την Ύγκριτ

06. Ο Τζον σκαρφαλώνει το Τείχος μαζί με τους Άγριους

07. Γίνεται η μάχη της Μπριέν στον λάκο, με την αρκούδα

08. Η Ντάνυ γνωρίζει τον Νταάριο Ναχάρις

09. Ο Κόκκινος γάμος

10. Η Ντάνυ ελευθερώνει (κατακτάει) το Ασταπόρ
Reply
#8
για το τρία και εγω το κομμένο χέρι του Τζέιμι σκέφτηκα, αλλά τώρα που το λέει η Σιέρα παίζει να είναι και ο γάμος tyrion-sansa. Πάντως θα πρέπει να δείξουν και τα δύο γεγονότα...
the man who passes the sentence should swing the sword
Reply
#9
Τελικά συμφωνούμε όλοι σε όλα!! Αν και σχετικά με το 3 νομίζω πως είναι και ο γάμος S-T αλλά και το χέρι του Τζέιμη! Παρ΄όλα αυτά νομίζω πως ο τίτλος αναφέρεται στο δεύτερο γεγονός! Γιατί οκ και punishment δε το λες!
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#10
Έχω την εντύπωση ότι στο πρώτο είτε στο δεύτερο επεισόδιο, ο Jaime και η Brienne θα μονομαχήσουν και το μόνο που θα καταφέρουν θα είναι να τους συλλάβουν, όχι μισθοφόροι όπως στο βιβλίο αλλά Βόρειοι, οι οποίοι θα τους πάνε στον Locke, που θα αντικαταστήσει τον Vargo. Νομίζω ότι το επεισόδιο θα τελειώσει όπως το κεφάλαιο στο βιβλίο, με τον Jaime να χάνει το χέρι του. Το Walk of Punishment, πιθανόν να αναφέρεται τόσο στον γάμο της Sansa και του Tyrion, που ήταν ταπεινωτικό και για τους δύο, όσο και στην άφιξη του Jaime στο Harrenhal και στην κακοποίηση που υπέστη.
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)