Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AEGON real or fake???????
#1
να το δούμε λίγο και αυτό το θέμα γιατί δε μπορώ να αποφασίσω με τίποτα.

Είναι όντως ο real Aegon ή είναι καμιά απάτη του Varys με τον illyrio για να βάλουν κάποιον δικό τους στον iron throne?
the man who passes the sentence should swing the sword
#2
me thinks, ότι είναι απάτη.

Κάπου είχα διαβάσει μια θεωρία που θέλει τον Aegon, γιο του Illyrio Mopatis, και της αδερφής του Varys..

Την θεωρία την είχα διαβάσει ως εξής :

υπόθεση : ο Varys είναι Blackfyre (δεν είναι καραφλός. ξυρίζει τα μαλλιά του για να μην αναγνωριστεί)

γεγονός : ο Varys είναι από πολύ παλιά φίλος με τον Illyrio

γεγονός : ο Illyrio, μετά τον θάνατο της γυναίκα του, παντρεύετε μια Σέρα. Η οποία περιγράφετε με μπλε μαλλιά, και ασιμόχρυσα μαλλιά (χαρακτηριστικά δηλαδή των Blackfyre-Targaryen)

υπόθεση : η Σέρα δεν είναι καμία άλλη, από την αδελφή του Varrys. Όταν το παιδί γεννιέτε (και η Σέρα πεθαίνει), ο Varys και Illyrio σχεδιάζουν μια πλεκτάνη, για να παρουσιάσουν το μωρό, σαν τον νεκρό γιο του Ράεγκαρ...

Αυτή η υπόθεση βασίζετε και σε άλλες πληροφορίες, όπως το όραμα που είδε η Ντάνυ για έναν ψεύτικο δράκο, για τον όρκο του Daemon Blackfyre, ότι κάποτε θα τοποθετηθεί ένας απόγονος του στον Iron Throne, και τέλος στο ότι όταν ο Varys δολοφόνησε τον Kevan Lannister, του είπε ότι \"παραλίγο να μου χαλάσετε σχέδια χρόνων\"

Πιθανόν να υπάρχουν και άλλα στοιχεία που δεν θυμάμε τώρα... Αλλά αυτήν την θεωρία την υποστιρήζω πολύ !
#3
ναι αυτό το έχω διαβάσει και εγώ, αλλά κολλάω σε ένα πράγμα: γιατί ο illyrio να στείλει τον γιο του με τον Con μακριά και να μη τον κρατήσει κοντά του και να τον εκπαιδεύσουν εκεί κρατώντας τον πιο ασφαλή...
the man who passes the sentence should swing the sword
#4
Quote:ναι αυτό το έχω διαβάσει και εγώ, αλλά κολλάω σε ένα πράγμα: γιατί ο illyrio να στείλει τον γιο του με τον Con μακριά και να μη τον κρατήσει κοντά του και να τον εκπαιδεύσουν εκεί κρατώντας τον πιο ασφαλή...

για να παρει τον κον με το μερος του? Να τον κανει και αυτον να πιστευει οτι οντως ειναι ενας ταρκαρυεν?
#5
ωραία λέει ψέματα στον Con και στον γιο του, ότι ο γιος του είναι ο Aegon, αλλά αν ήταν όντως γιος του δε θα ήθελε να τον κρατήσει μαζί του? για πιο λόγο να τον στείλει μακριά αφού τον Con θα μπορούσε να τον πάρει ούτως η αλλιώς με το μέρος του παρουσιάζοντας τον γιο του σαν Aegon.
the man who passes the sentence should swing the sword
#6
Quote:ωραία λέει ψέματα στον Con και στον γιο του, ότι ο γιος του είναι ο Aegon, αλλά αν ήταν όντως γιος του δε θα ήθελε να τον κρατήσει μαζί του? για πιο λόγο να τον στείλει μακριά αφού τον Con θα μπορούσε να τον πάρει ούτως η αλλιώς με το μέρος του παρουσιάζοντας τον γιο του σαν Aegon.

Ίσως γιατί είχε φιλοξενούμενους την Dany και τον Viserys ; Ίσως γιατί μπορεί να μην το ξέρει ούτε ο Aegon ; Ποιος ξέρει, μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι ο Illyrio ήταν πολύ κοντά με το Aegon, τον έβλεπε συχνά, και τον αγαπούσε, όλα αυτά τα είδαμε στο ADWD
Owner & Administrator
#7
και εγώ είμαι πεπεισμένος ότι o Aegon ξέρει ότι είναι πραγματικός Targaryen, και αν να είναι fake δε του το έχουν πει.
Το ότι ο Illyrio ήταν πολύ κοντά με το Aegon και τον έβλεπε συχνά δε το θυμάμαι καθόλου. Θυμάσαι σε ποιό σημείο το αναφέρει?
the man who passes the sentence should swing the sword
#8
Quote:και εγώ είμαι πεπεισμένος ότι o Aegon ξέρει ότι είναι πραγματικός Targaryen, και αν να είναι fake δε του το έχουν πει.
Το ότι ο Illyrio ήταν πολύ κοντά με το Aegon και τον έβλεπε συχνά δε το θυμάμαι καθόλου. Θυμάσαι σε ποιό σημείο το αναφέρει?

Όταν είναι στον δρόμο (των οστών ; ) με τον Τύριον, στην άμαξα... Εκεί που χωρίζετε για τελευταία φορά με τον Τύριον. Λέει διάφορα, \"δώστε χαιρετίσματα στο αγόρι, μου έχει λείψει\" κ.λπ.
Owner & Administrator
#9
Quote:μπλε μαλλιά, και ασιμόχρυσα μαλλιά (χαρακτηριστικά δηλαδή των Blackfyre-Targaryen)
οχι μονο. Και οι Dayne εχουν Valyrian χαρακτηριστικά αλλα δεν ειναι Valyrian. Overall συμφωνω

Ο Αegon ειναι ποιο fake και απο τον Arellas και απο τη FArya.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
#10
εμενα μαλλον για fake μου φαινεται. σηγουρα ο varys εχει βαλει το χερακι του.ισως να εχει ειναι και υιος του κονγκτον με την ελλαρια.
[\"Where do whores go?]


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)